Protestovali proti vedení klubu, které v minulém týdnu odvolalo trenéra Kýhose. Celou první třetinu domácí fans nevidali ani hlásku. Slyšet byla jen hrstka příznivců budějovického klubu, který si odvezl dva body po výhře v nájezdech.

„Fanoušci nám nepomohli. Nevytvořili nám domácí prostředí, nebyla ta správná atmosféra, která by nás hnala vpřed do šancí, kterých jsme si tak moc nevytvořili,“ mrzelo litvínovského asistenta Viktora Lukeše. Protest proti vedení pocítili i sami hráči. Když vyjeli na led, vypadalo to na stadionu jak před koncertem vážné hudby než před zápasem nejvyšší hokejové soutěže.

„Bylo to nepříjemné v tom, že byla komorní atmosféra, nefandilo se pořádně, bylo to mdlé. Tady je jasně vidět, že bez fanoušků to nejde. Zvláště tady v Litvínově, kde nás ženou a je vždy rachot. Od druhé třetiny už fandili a zápas získal na šťávě. Mají na protest právo, ale pro nás hráče je vždy lepší, když fandí,“ ví kapitán Vervy Martin Ručinský.

Vyrovnání v poslední minutě

Budějovice srovnaly zápas na severu Čech přesně 47 sekund před koncem hrací doby. Trefil se matador František Ptáček, který minulý týden oslavil tisíc zápasů v nejvyšší české soutěži. V nájezdech byli Jihočeši, tak jako zatím po celou sezonu, úspěšnější a bonusový bod jim zařídil druhou nájezdovou trefou Jiří Šimánek.

„Máme dva body, takže spokojenost. Nemuseli jsme taky mít vůbec nic. Naštěstí jsme to trefili v poslední minutě,“ hodnotil Šimánek. Domácího lapače Fraňka vystřídal do prodloužení a nájezdů Martin Volke. „Nehleděl jsem na brankáře. Snad jen, že Volke je větší než Fráňa, ale to u mě roli nehraje,“ doplnil úspěšný exekutor. Franěk opustil hriště po základní hrací době.

„Nebudeme to blíže specifikovat, šlo o nevolnost. Museli jsme střídat,“ řekl asistent Viktor Lukeš, který s Jiřím Kučerou povede Vervu dnes na ledě Vítkovic.