Ze scénáře základní části hokejové extraligy zbývá doplnit posledních šest kapitol. Jde do tuhého. Před sezonou odepisovaný Litvínov se pokusí dokráčet přímo do play off, body jako sůl potřebují i Liberec a chomutovský nováček. Oba kluby z regionu se topí u dna tabulky a hrozí jim baráž.

„Tady není tým na baráž. Zbývá šest zápasů, pak další ve skupině play out. Můžeme se z toho dostat," řekl právě včera 34letý chomutovský útočník Vojtěch Kubinčák.

Chomutov pod trenérem Jiřím Čelanským ožil, poslední tři zápasy vyhrál a připsal si sedm bodů z devíti možných (Třinec a Kladno porazil 3:2 po prodloužení, v neděli Zlín 3:1). To je před reprezentační přestávkou – vyplní ji Švédské hry – impulz jako hrom!

„Jsme spokojení a opravdu rádi, že sbíráme body, máme touhu po úspěchu a hrajeme s maximálním nasázením. Kluci plní, co od nich chceme," uvedl Jiří Čelanský, po Jiřím Doležalovi a Milulášovi Antonikovi třetí hlavní kouč chomutovských Pirátů v probíhající sezoně.
Chomutov se díky parádní stíhací jízdě přiblížil předposlednímu Liberci na rozdíl jediného bodu, avšak na dvanácté Karlovy Vary, které by se na této pozici vyhnuly baráži, jich ztrácí šest.

Piráti mají v závěru základní části ze severočeských extraligových klubů nejhorší los. Čekají je těžké bitvy v Budějovicích, právě v Karlových Varech a ve Vítkovicích. A kvalitní soky mají i doma – vedoucí Plzeň, čtvrtou Slavii a 26. února končí v derby se šestým Litvínovem.

Rovněž liberečtí Bílí Tygři po příchodu nového trenéra Pavla Hynka pookřáli, což po venkovních ztrátách opět potvrdil domácí výhrou nad Třincem 5:4 v prodloužení.

Oproti chomutovské partě má Liberec rozlosování skvělé – hraje čtyřikrát doma , ven jede pouze na pražskou Slavii a do Brna, které neprožívá zrovna vydařené období…

„Musíme navázat na pozitivní věci, mít radost z maličkostí. Třinec prokázal kvalitu, před zápasem bychom dva body brali," řekl liberecký kouč Pavel Hynek, ale dodal, že ho ztráta náskoku z předposlední minuty mrzí: „Tři body by byli lepší."

Smíšené pocity mají rovněž v Litvínově. Přesně tři minuty před koncem vedli v Brně 3:1, avšak podobně jako Bílí Tygři o náskok přišli a pak vybojovali druhý bod po nájezdech. „Vezeme si dva body, ale vzhledem k průběhu utkání jsme tady měli získat všechny tři a náskok v závěru neměli pustit," prohlásil litvínovský trenér Petr Rosol.

6. LITVÍNOV: 73 BODŮ
Doma: Pardubice, Sparta, Kladno. Venku: Liberec, Třinec, Chomutov

13. LIBEREC: 52 BODŮ
Doma: Litvínov, Pardubice, K. Vary, Vítkovice. Venku: Slavia, Brno.

14. CHOMUTOV: 51 BODŮ
Doma: Plzeň, Slavia, Litvínov. Venku: Budějovice, K. Vary – Vítkovice.