Liberečtí mistři si přestávku v tuzemské nejvyšší soutěži prodlouží kvůli včerejší osmifinálové odvetě v Lize mistrů ve Vítkovicích ještě o další dva dny. Pak se představí v pátek v sousedním Třinci.

Před přestávkou se litvínovskému HC Verva dařilo, z jedenácti posledních zápasů jich vyhrál deset, před vlastním publikem dokonce drží sérii sedmi vítězných duelů v řadě.

„Poprvé, co jsem tady, máme pryč pět hráčů: Hanzla, Pavelku, Januse, Sörvika a Reichela. K tomu Gerhát, Kokeš, Válek, Stříbrný a další nastupovali v Mostě, takže jsme kompletní až od pondělí. Hráče jsme chtěli udržet v tempu, poslední dny jsme se zaměřili na oživení našeho systému," řekl k programu litvínovský trenér Radim Rulík.

Do skupiny „mosteckých pomocníků" patří i uzdravený brankář Petrásek. „Měl hodně dlouhou absenci, nějakou dobu už trénuje a dohání manko. Podstoupil zápasové vytížení a test v Mostě, nyní budou navazovat další kroky."

Litvínov prožívá po loňské barážové sezoně lepší časy. Z osmnácti zápasů (jeden byl předehrán) získal 33 bodů a v dost nekompletní tabulce mu patří slušivá třetí pozice.

„Sezonu máme nadějně rozjetou, ale je to jen její úsek. Je to hodně o hlavě. Loni jsme měli sérii těsných porážek a nezvedli se z ní. Sráží vás, když prohráváte o gól. Sebevědomí hraje roli, díky němu jsme se teď vraceli i do hůře rozehraných zápasů a dokázali je pak vybojovat. To rozpoložení hráčů má velký vliv," prohlásil pro klubový web zkušený kouč Rulík.

V pátek pak zamíří jeho svěřenci již ke třetímu měření sil s Hradcem Králové, v neděli doma přivítá lídra tabulky Kometu Brno.

Ve středu se hraje:

Extraliga, 18. kolo:

K. Vary – Třinec 17:20

Litvínov – Boleslav 17:30

Plzeň – Zlín 17:30

Pardubice – Hradec 18:00