„Je to celosvětový trend. Z hokeje už nejde dělat jen sezónní sport," vysvětlil trenér Radim Rulík, jehož svěřenci budou využívat celoroční led v sousedním Chomutově dvakrát týdně.

Po tvrdých dvoufázových trénincích si tak hráči přípravu trochu zpestří. Poprvé vyjeli Krušnohorci na led v úterý. „Je to prvek, který se začíná zařazovat do letní přípravy. Nejsme jediní z extraligy, hodně mužstev je na ledě i v létě. Máme hodně mladých hráčů těsně po juniorech a pro jejich rozvoj není dlouhá pauza vhodná. Myslíme si, že nám to pomůže v tom, abychom byli na sezonu lépe připravení," očekává kouč Vervy, že se dostaví kýžený efekt.

Litvínovští jsou ve čtvrtém týdnu přípravy, kdy už hráči makají na plné obrátky. „První dva týdny byly záběhové a teď už jedeme úplně naplno. Snažíme se hráče motivovat k maximálnímu nasazení v trénincích," prozradil Rulík na klubovém webu. „Ve třetím týdnu jsme mužstvo otestovali a ukázalo nám to slabiny hráčů. Na tom se teď budeme snažit pracovat."

Realizační tým letní sezonu oproti loňsku pozměnil. A to nejen tím, že zařadil tréninky na ledě. „Zaměřili jsme se víc na silovou přípravu. Klademe větší důraz na intenzitu, výbušnost a rychlost. Nevím, jestli je to oproti loňsku lepší, ale co se týče obsahu, tak se udělal určitý posun dopředu," vidí hlavní přínos litvínovský trenér.

Rulík věří, že si hráči vezmou ponaučení z barážového hororu a odrazí se to na jejich přístupu. „Nikdo nechce opakovat to, co bylo letos. Nejen hráči, ale i my trenéři to máme v hlavě. Hráči sami vědí, kolik tomu dávají, ale pro mě jsou podstatné výsledky testů. Tam se ukáže, jak na tom hráč je. Na hráče bude tlak, aby se dostali na parametry, které u nich chceme mít," zdůraznil nesmlouvaný kouč, kterému dělá radost návrat veterána a tvůrce Viktora Hübla, který v závěru sezony chyběl kvůli zranění. „Ještě vynechává běh, ale čím dál víc se zapojuje. Mám z toho příjemný pocit, noha sílí a je to na dobré cestě."

Až na konci července se k týmu připojí norský reprezentační bek Daniel Sörvik. „Slibujeme si od něj stabilní výkon a profesionalismus. Věříme, že by nám měl pomoct, tak uvidíme," očekává Rulík posílení defenzivy.