„To je hlavní - Když namažete, tak se z toho nesmíte stresovat. Nesesypal jsem se z toho a hrál dál svou hru. Tenhle zápas byl takový strašně útočný, nehrálo se moc do těla, hrálo se nahoru, dolů. Když jsme měli velkou marodku, tak jsme hráli na tři lajny a můžu vám říct, že je to tedy docela zápřah. Třeba proti Spartě nebo Liberci na tři lajny. Doufám, že se uzdraví Robin a Pačes (bek Pavelka)," řekl František Lukeš po dvoubodové výhře v prodloužení 5:4.

Zatímco Lukeš je na přísun gólů zvyklý a pohybuje se na vrcholu týmového bodování, tak Ondřej Jurčík tímto kořením šetří. Není divu, že se po dvou gólech a vítězství rozplýval.

„Dva góly? Je to moc krásné. Bylo to poprvé v mé kariéře, že bych měl dvougólový zápas. Nevím, zda bych to nazýval životním zápasem, ale jsem rád, že jsem dva dal. Měl jsem tam na lopatě ještě jeden, bohužel jsem netrefil bránu. Škoda ho, mohlo to vypadat trošku jinak," hodnotil svůj střelecký přínos Jurčík. Co mu pomohlo? To že ho trenéři místo zraněného Robina Hanzla posunuli do druhé lajny k šikulům Martinovi Hanzlovi a Jakubovi Černému.

Poslední zápasy se nám dařilo a dávali jsme góly, jak Martin Hanzl, tak Kuba Černý. Je moc fajn s nima hrát, jsou to opravdu dobří hráči. S nimi se hraje jednoduše. Mám celkem pět gólů, ale doufám, že se mi podaří tu sbírku ještě rozšířit," doplnil Jurčík, který před sezonou z legrace vyhlašoval, že by se chtěl prosadil desetkrát. I to se mu může splnit. Play off už by Vervě nemělo uniknout. Hráči teď chtějí udržet elitní šestku.

„Musíme hrabat pořád, máme marodku, ale body sbírat musíme," ví Jurčík. Jak to, že se žlutočerným letos tak daří? Loni bojovali v baráži, letos jsou na opačném pólu tabulky. „Každý zápas se snažíme hrát úplně stejně, nemáme žádné šňůry proher, třeba tři zápasy za sebou a také se snažíme makat celý zápas a každý zápas. Minulý rok nám to nešlo, letos naštěstí je to naopak," vysvětluje František Lukeš. Další zápas čeká Litvínov v pátek, doma vyzve Olomouc.