V první periodě se čtyři stovky diváků branky nedočkaly. Úřadovat se začalo až v následujícím dějství, kdy skóre otevřel ve 27. minutě děčínský snajpr David Tůma. A kolty měl Tůma při chuti. O dvě minuty později dával dvou branku a ve 33. minutě měl na kontě čistý hattrick. Hotovo!

„Těžký zápas s kvalitním soupeřem. Děčín celou sezonu prokazuje skvělé výsledky, daří se mu a zápasy s ním jsou těžké. Ze začátku to bylo vyrovnané, bohužel v prostřední třetině jsme díky naší nekoncentrovanosti dostali tři rychlé góly a tam se to vše zlomilo. Domácí si to už pohlídali a my na zvrat neměli dostatek sil,“ viděl mostecký šéf Lukáš Bednařík.

Házenkářka Adéla Stíšková o další rok prodloužila v Mostě.
FOTO, VIDEO: Miláček fanoušků pokračuje v Mostě. Stříšková prodloužila o rok

Most jen mírnil porážku z hole Procházky v poslední třetině, kdy se i děčínští borci ještě jednou prosadili Janem Tůmou.

„Musím kluky za předvedený výkon pochválit. Chtěli jsme do utkání vletět, nasadit nějaké tempo a udávat rytmus hry. To se povedlo. První a druhá třetina byla z naší strany velmi dobrá. Navíc se nám dařilo směrem dozadu, soupeře jsme k ničemu nepustili. Troufnu si říct, že branek jsme mohli dát více, kluci tam měl řadu dalších šancí. Ale Mostu skvěle zachytal brankář,“ všiml si David Švagrovský, trenér HC Děčín.

Krajské fotbalové soutěže.
KVÍZ: Sledujete pozorně krajské fotbalové soutěže? Ukažte své znalosti!

Děčín - Most 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. D. Tůma (Vl. Brož, T. Nezbeda), 29. D. Tůma (Faigl, Vl. Brož), 33. D. Tůma (Faigl, T. Nezbeda), 50. J. Tůma (Loukota, Macek) – 44. J. Procházka (Řehoř, Jindra).

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Vl. Brož (A), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Tomšík, Loukota, D. Petrásek – D. Tůma, Faigl (C), T. Nezbeda – Smola, J. Tůma (A), Macek – Nowák, Parshakov, Jursa – Chovanec. Trenér: David Švagrovský.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kovařík) – Havlůj (C), Havlík, T. Urban II, Šoustek, Hoffmann, Steinocher, Hocelík – Písařík (A), V. Král, Berčík – J. Procházka, Řehoř, Jindra – Mical, Böhm (A), Buberl – Pačan. Trenér: Vladimír Kýhos.