Mostečtí starší dorostenci si od nové sezóny zahrají první ligu. Po triumfální jízdě převzali z rukou náměstka mosteckého primátora Luboše Pitína ocenění za postup do druhé nejvyšší soutěže. Tam nechtějí patřit do role outsidera.

„Sezóna začala kvalitní letní přípravou. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale v průběhu sezóny jsme zjistili, že soupeři, se kterými jsme hráli, neměli moc velkou kvalitu. Po hokejové stránce to tak byl trošku problém, jelikož jsme vyhrávali jednoznačně. Pro kluky tohle nebylo zcela ideální, odvykli určitým věcem, které k hokeji patří,“ popisoval kouč staršího dorostu HC Most Martin Čmerda, který mladé hráče vede společně s Jiřím Vozárem.

Mostečané tak soutěží propluli, když ztratili pouze jediný zápas a to s týmem Drážďan.

„To byl asi nejkvalitnější soupeř. Abychom si udrželi zápasovou kvalitu absolvovali jsme přípravné zápasy s kvalitnějšími týmy z vyšší soutěže jako Litvínov, Liberec. Trošku jsme se báli kvalifikace o první ligu. Bylo to tím, že jsme vyhrávali jednoznačně a najednou nás čekaly těžké zápasy. Mužstvo ale potvrdilo roli favorita a s přehledem jsme kvalifikaci vyhráli. Výsledkově se dá říct rozdílem třídy a postoupili jsme do ligy staršího dorostu. Kluci zaslouží za tuto sezónu absolutorium,“ vysekl jim poklonu Čmerda. A jak si představují trenéři sezónu o patro výše?

„Bude možná problém trochu s počtem hráčů, neumím teď říct, kdo zůstane a kdo ne. Když zůstanou hráči, kteří absolvovali sezónu i pro příští rok, myslím, že nebudeme v soutěži outsider. S přehledem bychom měli být schopní hrát v polovině tabulky,“ má jasno kouč.