Minulé tři souboje mezi Litvínovem a Plzní skončily vítězstvím hostujícího týmu. V tom posledním na severu Čech utekli Indiáni hrobníkovi z lopaty. „Plzeň každou naši chybu potrestala a tím rozhodla utkání," krčil rameny Černý, když se po nešťastném utkání „zpovídal" před novináři.

Litvínovský Černý v pondělí přichystal vedoucí gól Kamilu Pirošovi a druhý zařídil sám, když první trefou v sérii zvyšoval na 2:1. Hosté ale bleskově otočili a ve třetí třetině zápas definitivně rozhodli, čímž zachránili sezonu. „Škoda. Teď je to 3:3 a začíná se de facto od znova. Pojedeme tam porvat se o postup, chceme vyhrát," zvolal střelec Černý.

Litvínov dokázal ze tří čtvrtfinálových utkání v Plzni už dvakrát vyhrát a proto se necítí předem poražený ani v rozhodujícím duelu na západě Čech. „Budeme hrát náš hokej, jaký jsme hráli doposud. Musíme v sedmém utkání hodně bruslit a bojovat. Věřím, že štěstí se přikloní na naši stranu," prozradil recept na úspěch Adam Lapšanský.

Spoluhráč Černého naskočil do rozjeté série poté, co s Ústím ukončil sezonu. „Myslím si, že to pro mě nebyl problém, protože pár zápasů jsem v extralize již odehrál a věděl jsem, co mě asi čeká," svěřil se Lapšanský. „Potěšilo mě, že si mě litvínovští trenéři vybrali. Jsem hráčem Sparty, ale bylo tam letos dost cizinců, tak jsem byl poslán do Litoměřic a potom do Ústí. Věděl jsem, že v Litvínově mám střídavé starty, když mi skončí sezona v Ústí, a to se stalo. Uvítal jsem, že si mohu zahrát opět po roce v extralize. Zápasy Litvínova s Plzní mají náboj a mně to jen prospěje."

Ústeckou stopu v sérii zanechává i Jakub Lev z Plzně, který v minulém utkání vstřelil svůj premiérový gól v play off. „Nic by mě neměl stát," usmál se Lev a dodal: „Pro celý tým jsem vypsal za případný postup oběd pro všechny naše hráče. V Litvínově totiž znám plno kluků a mám tam několik kamarádů."

Dočkají se Indiáni hostiny, anebo se bude blahem opíjet Litvínov? Všechny otazníky zodpoví dnešní poslední bitva (19.00), která sérii rozsekne.