Největší a nejviditelnější změnou je instalace velkoplošné obrazovky na jižní straně stadionu. „Benzina jako náš hlavní sponzor nám darovala obrazovku 3×5 metrů, která bude naše fanoušky rozhodně bavit. Bude na ní probíhat opakování gólových šancí, promítání zajímavých, zábavných a reklamních spotů,“ vysvětlil činnost obrazovky manažer.

V minulém roce se objevovaly problémy s nově instalovanými turnikety. Jak to bude letos? „Na jižní tribuně kde vznikaly největší problémy se musíme našim návštěvníkům už teď omluvit. Máme sice projekt na změnu k lepšímu, ale pro letošní rok se nám nepodařilo sehnat finanční prostředky na dotažení této změny. Věříme, že se nám to podaří v příštím roce,“ odpověděl na dotaz Hořejší.

Prodali už dva tisíce permanentek

„Problémy s volnými lístky na sezení? Tak ty se budou i v následujících sezonách opakovat, a proto je lepší koupit si permanentku než čekat na lístky na sezením, protože prioritou je uplatnění permanentních vstupů než jednorázových. V současnosti je prodaných cca 2 tisíce permanentek, takže už jich moc nezbývá. Apeluji na fanoušky, aby si permanentky zajistili,“ pokračoval generální manažer.

Velkým nešvarem a ne jen v Litvínově je vhazování předmětů na led. Jakým způsobem se bude Litvínov bránit? „Je faktem, že se nám v minulých letech nedařilo zabránit tomuto nešvaru. Asociace profesionálních klubů rozhodla, že jestliže bude muset rozhodčí pozvat úklidovou četu na led, hrozí pokuta klubu až 50 tis. Kč. První co chci udělat, je vyzvat diváky ke klidu. Pokud bude divák přistižen a identifikován, pak následné pokuty budou soudně vymáhány právě po tomto hříšníkovi. Celý stadion je sledován kamerami, takže by to neměl být problém,“ zahrozil Hořejší.

„Co říci k týmu? Chceme si udržet co nejširší kádr, takže pro mladé hráče hledáme dohodu a uplatnění v klubech první ligy. Pokud k dohodě dojde, pak je bez problémů uvolníme,“ říká Hořejší.

V tomto směru se jedná především o tři hráče. David Zíma už se upsal prvoligovému Vrchlabí. Mezi hráče, kteří ještě nemají jistotu angažmá, tak patří především obránci Matěj Stříteský a Jan Gula. Otazník visí ještě nad Lukášem Rindošem, který se díky příchodu Romana Vopata nemusí probojovat do základního kádru v dnešním zápase proti Budějovicím.

První zápas doma proti Brnu

Prvním zápasem před domácím publikem bude „derby“ s Kometou Brno. Proč derby? Protože na lavičce tohoto moravského celku sedí Vladimír Kohos, který je rodákem z Litvínova. „My to jako derby nevnímáme, i když musíme připustit, že to tento nádech může mít. Pro nás je prioritou před domácím publikem bodovat, ať soupeřem bude kdokoli. Samozřejmě jsme si vědomi síly brněnských fanoušků a na to máme jednoduchý recept. Ještě zítra si naši fanoušci mohou koupit vstupenky v předprodeji na pátek. Pokud jich vykoupí co nejvíce, to méně zůstane v nabídce pro Brněnské,“ s úsměvem poradil fanouškům Václav Hořejší.

Pro extraligový tým ze severu Čech je cíl stále stejný. S rozpočtem cca 70 miliónů Kč, s novými mladými i zkušenými hráči se probojovat do bojů play off. „Minulý rok se nám vcelku dařilo, když jsme v základní části skončili třetí, přesto je nutné upozornit, že v každé čtvrtině soutěže, pokud bychom prohráli jediný zápas, měli bychom tak o 12 bodů méně a mohli jsme mít úplně jiné starosti, než jsme měli. Liga je neskutečně vyrovnaná a rozhodně to bude platit i pro letošek. Cíl je jasný. Udržet zdravý kádr a probojovat se do play off,“ uzavřel generální manažer HC Benzina Litvínov Václav Hořejší.