Jestli Verva v téhle sezoně v něčem vyniká, tak je to mučení vlastních fanoušků, kteří už si mnuli ruce, jak jejich celek odčiní výpadek z ledu pražské Sparty. Nestalo se! Zlínu stačilo 56 vteřin, aby v samém závěru střetnutí vyrovnal dvěma góly na 3:3 a v následném prodloužení urval druhý bonusový bod. Litvínov předvedl další ze svých neslavných kolapsů.

"To nebyl výkon ani na první ligu. To byl snad nejhorší výkon, co jsem v kariéře zažil," nebral si servítky dvoubrankový střelec domácích Patrik Zdráhal, který ke dvěma trefám přidal i asistenci.

"Dva body samozřejmě bereme. My se musíme po laxním výkonu seřvat a pak začneme teprve hrát, tak jako dnes. Příště to asi budeme muset udělat už před zápasem," vysvětloval zlínský Jakub Ferenc, kde se v Beranech vzala síla k nevídanému obratu.

Mostecké házenkářky (v černém).
Další covidová stopka! Házenkářky Mostu míří do karantény

"První třetina byla slušná, od té druhé jsme měli šance, ale nedali jsme góly. Soupeř nás dostal pod tlak. Nemůžeme vypustit zápas, když vedeme 3:1. Zároveň se ukazuje to, co se nám stává v posledních utkáních. Vedeme, ale nejsme schopní dotáhnout zápas do vítězného konce," řekl ke střetnutí domácí stratég Vladimír Růžička.

HC VERVA LITVÍNOV – PSG BERANI ZLÍN 3:4 po prodloužení (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Balinskis (Estephan, P. Zdráhal), 20. P. Zdráhal (Irving), 49. P. Zdráhal (Jarůšek) – 35. Zabusovs (Gazda), 52. Mallet (Honejsek, Claireaux), 53. Ferenc (Kubiš, Zabusovs), 62. Hejcman (Zabusovs, Gazda). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 38:28. Diváci: 1 000.

HC VERVA Litvínov: Godla – Balinskis, Irving, Hrbas, Strejček, Demel, Stříteský, D. Kolář – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka, V. Hübl, Fronk – Kudrna, Sukeľ, P. Svoboda – M. Chalupa, Jurčík, M. Havelka. Trenéři: Růžička a V. Sýkora.

PSG Berani Zlín: Kašík – Mamčics, Gazda, O. Němec, Suhrada, Žižka, Ferenc, M. Novotný – Mallet, R. Veselý, Claireaux – Makarenko, Hejcman, Michasjonok – Kubiš, Okál, Zabusovs – P. Sedláček, Köhler, Honejsek. Trenéři: Jenáček, Rob a Hamrlík.