Domácí dostal do vedení ve čtvrté minutě Melancon, ale Krušnohorci srovnali vzápěti z hole Zygmunta. Po pěti minutách hry se ujal přesný projektil libereckého Dlouhého, který vrátil Tygrům vedení. Jenže Litvínov přišel s odpovědí za čtyřicet vteřin, kdy opět srovnal misky vah Sukel. Z toho se musela divákům točit hlava. Pak si odpočinuli, protože následující dvě třetiny proběhly bez branek a vyznamenávali se brankáři. Litvínovský Matej Tomek nakonec pro zranění duel nedochytal a v nařízeným prodloužení ho musel vystřídat Denis Godla. 

Ten už za svá záda žádný kotouč nepustil, naopak radostně sledoval, jak juchají jeho spoluhráči poté, co se v 62. minutě prosadil Šimon Stránský. Liberec tak po další prohře natahuje černou sérii, naopak Litvínov s novým realizačním týmem slaví druhou výhru v řadě. 

Liberec - Litvínov 2:3 PP (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Melancon (Filippi, Birner), 10. Dlouhý (Flynn) – 5. Zygmunt (Helt), 11. Sukeľ (Abdul, Zygmunt), 62. Š. Stránský.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Štibingr, Melancon, Rosandić, Derner, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Frolík – Vlach, Jelínek (C), Ordoš – Flynn, Šír (A), Dlouhý.

HC VERVA Litvínov: Tomek (59. Godla) – Zile, Zeman, Strejček, Jaks, Demel (A), Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Hlava – Zygmunt, Helt, Havelka.