V tradičně bojovném duelu se diváci v chomutovské Rocknet aréně dočkali branek až v poslední třetině. Minutu od startu třetího dějství dostal Piráty do vedení Fin Marjamäki. Žlutočerní dokázali srovnat o pět minut později, kdy to na sebe vzal kapitán Michal Trávníček a prosadil se gólově ve druhém zápase za sebou. Oba celky podrželi brankáři a poslali střetnutí do nastaveného času.

Tam se štěstí přiklonilo na stranu hostů. Přesně minutu před koncem nastavené pětiminutovky Ščotkovo nahození od modré tečoval za Peterse Juraj Mikúš.

Ohlasy trenérů:

Milan Razým, trenér HC Verva Litvínov: „Viděli jsme bojovné utkání, mělo to nádech pravého derby. Hrálo se před výbornou kulisou. Myslím si, že to bylo velmi vyrovnané. My jsme před poslední třetinou měli více gólových příležitostí. Domácí gólman ale chytal velmi dobře. Ve třetí třetině šli domácí do vedení, ale my jsme šťastnou brankou vyrovnali. Myslím si, že ta remíza byla spravedlivá. V prodloužení už je to loterie. Dali jsme vítězný gól a pro nás jsou ty dva body velmi cenné po těch utkáních, co jsme měli v poslední době. Je to pro nás dobré i před tou přestávkou, že budeme mít větší klid na práci.“

Jan Šťastný trenér piráti Chomutov: "Já souhlasím s kolegou, že spíš než krásný hokej to bylo hodně bojovné utkání s obou stran. Myslím si, že oba týmy věděly, o co hrají. Litvínovu se tři zápasy nepovedly, hráli opatrně a čekali na naše chyby. Na naší straně vzhledem k tomu, kde se nacházíme, byla ta nervozita také. Dvě třetiny jsme si nevytvořili žádnou gólovou šanci. Až ve třetí třetině jsme brzy dali gól, což nás obrovsky nabudilo. Mohli jsme hned dát druhý gól, myslím, že tam byla tyč- Pokud bychom to dali, mohli jsme utkání dotáhnout do vítězného konce. Bohužel jsme inkasovali na 1:1 a ztratili body. Co se týká prodloužení, tak tam jsme to sehráli opravdu špatně. Místo abychom to hráli dopředu, tak jsme to zbytečně drželi a soupeř toho využil."  


Chomutov – Litvínov 1:2 PP (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 41. Marjamäki (Klhůfek) – 46. Trávníček (Jurčík, Gerhát), 64. J. Mikúš (Ščotka, Petružálek).

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Mrázek – Tomica, Klhůfek, T. Svoboda – Koblasa, Huml, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Chrpa, V. Růžička, J. Havel.

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Březák, Baránek, Hunkes, Ščotka, Romančík, Suchánek – Petružálek, J. Mikúš, M. Hanzl – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – J. Černý, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Řehoř, M. Havelka.