Derby bylo jasně v rukách Ústečanů. Most dostal na jejich ledě pět gólů

Ústí, Most - Severočeské derby mezi domácím Ústím a hosty z Mostu jasně ovládli Ústečané, kteří si podali soupeře vysoko 5:2. Most tak dál pokračuje v sérii nepříznivých výsledků, kterou nedokázal utnout ani nový trenér Aleš Totter a se záchranou druhé nejvyšší hokejové soutěže bude mít plné ruce práce.

11.1.2017

Mostečtí hokejisté padli v Ústí 2:5.Foto: DENÍK/Edvard D. Beneš

V severočeském derby s posledním Mostem se ale Ústečané pořádně nadřeli! V první třetině byli hosté dokonce střelecky aktivnější a už v 8. minutě mohli jít zásluhou Havlíčka do vedení. Jeho střela však skončila na tyči Soukupovy svatyně!

V dalším průběhu už se ale domácí hokejisté dostali do tempa a ve 26. minutě šli při hře ve čtyřech díky trefě Doležala do vedení. Ještě před polovinou zápasu navíc přidal pojistku Moučka a Slovan vedl 2:0. Hosté to ale nevzdali a ještě před druhou sirénou v přesilovce snížili. Trefil se zkušený Kubinčák.

Ve třetí části, konkrétně ve 47. minutě, pak vrátil klid na ústecké hokejky Vrdlovec a pět minut před koncem definitivně stvrdil výhru Ústečanů svým druhým gólem v utkání nejlepší hráč zápasu Zdeněk Doležal (2+1), když proměnil trestné střílení po faulu Kubinčáka.

Hosté sice poté stihli zkorigovat stav na 2:4, devětadvacátou porážku v sezoně už ale neodvrátili. Při power play navíc z hole Roubíka inkasovali popáté.

Ústí nad Labem - Most 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 26. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 30. Moučka (Dalecký, M. Zdvořáček), 47. Vrdlovec (D. Merta, Z. Doležal), 56. Z. Doležal (TS), 59. Roubík (Macek) – 40. Kubinčák (Divíšek, Havlíček), 56. Rod (Hora).

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (J. Dlouhý) – M. Vágner (C), Husák, Kasík (A), Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav, Mach, Tomáš Mareš.

HC Most: Marek Pinc (Spěšný) – K. Pilař, Frolo, Strejček, Hora, K. Charousek, Šesták, Šefl, A. Rulík – Smolka, Divíšek (C), Kubinčák (A) – Dufek, K. Reichel, Válek – Jícha, Havlíček, Rod – R. Veselý, J. Šimeček, Mical. Trenér: Aleš Totter.

Autor: Pavel Přibyl, Václav Veverka

11.1.2017

Litvínovští medailisté.

Litvínovští plavci mají třicet titulů krajského přeborníka

Lidé přispívají na teplické prvňáčky. Vybrali už statisíce

Unipetrol investuje přes miliardu do nového energobloku

Litvínov - Nová kotelna vyhoví přísným emisním limitům, s kterými se počítá od roku 2020.

Linky RegioJetu se zase vracejí na autobusové nádraží Florenc

Most, Praha - Dopravce reagoval na nespokojenost cestujících se změnou cílové stanice. Přichystal i drobné změny v jízdním řádu.