Mužstva byla podle předpokladů rozdělena do 3 skupin o nestejném počtu týmů (Západ, Střed a Východ). Mostecký celek patří spolu s Českou Lípou, Děčínem, Jabloncem n. N., Klatovy, Kláštercem n. O., Litoměřicemi, Rokycany, Roudnicí, Řisuty a Sokolovem do skupiny Západ. Základní část má celkem 44 kol (při lichém počtu účastníků skupiny Západ má každý z týmů během sezóny 4 volné hrací termíny) a mostecké mužstvo zahájí soutěž 12. září na domácím ledě zápasem s Klatovy. Poslední kolo odehraje 6. března na ledě v České Lípě.


Hracími dny pro Mostečany zůstávají stejně jako tomu bylo v 1. lize středa a sobota. Jedinou malou změnou je posun začátku sobotních domácích duelů na 18.00 hodin.


Středeční zápasy se budou v Mostě hrát i nadále tradičně od 17:30 hodin.


V pátek 26. června mužstvo ukončilo pod vedením trenéra Kašťáka suchou přípravu, po níž následuje zhruba měsíční volno, aby počátkem srpna byla zahájena příprava na ledě.


S mužstvem už do ní nenastoupí hráči Drenčko, Šafařík, Nosek, O. Novák a Nekvinda. Naopak k mužstvu se připojil z Berouna obránce Lukáš Martinec. Do letní přípravy se vůbec nezapojila avizovaná posila Jan Bauer, který podle slov pana Korola, který pomáhal Kamilovi Kašťákovi s letní přípravou, nereaguje na telefonáty, přesto by byl ochoten hráči jeho kvalit dát ještě šanci, pokud by se během srpna zapojil do přípravy na ledě a prokázal své kvality.


Rovněž se počítá s posílením mužstva na postu brankáře, ale to bude aktuální až koncem srpna, případně začátkem září, až se budou zužovat soupisky ve vyšších soutěžích, prozradil jednatel společnosti.


Valerij Korol také potvrdil stále trvající zájem o jednoho zkušeného obránce, jednání jsou však v počáteční fázi, takže konkrétní jméno zatím nesdělil. Během přípravy na ledě má mužstvo zatím naplánováno celkem 9 přípravných zápasů, vesměs s týmy ze stejné soutěže.

Přípravné zápasy hráčů HC Most

6. srpna (čtvrtek): Most – Klášterec od 18.00 hodin
11. srpna (úterý): Most – Litoměřice od 18.00 hodin
18. srpna (úterý): Klášterec – Most od 18.00 hodin
20. srpna (čtvrtek): Most – Sokolov od 18.00 hodin
25. srpna (úterý): Most – Děčín od 18.00 hodin
27. srpna (čtvrtek): Most – Č.Lípa od 18.00 hodin
1. září (úterý): Č. Lípa – Most od 18.00 hodin
3. září (čtvrtek): Děčín – Most od 18.00 hodin
8. září (úterý): Litoměřice – Most od 18.00 hodin

Autor: Jiří Rybář