Trenérské lavičky postihlo na severu Čech v úvodu týdne doslova zemětřesení! Vladimír Jeřábek už se ujal vlády v extraligovém Litvínově, novým hlavním koučem Kadaně v první lize se stal Radek Šíp. Oba mají před nástupem do nové mise společný cíl: pokusit se vybojovat vstupenku do play off!

„To by byl velký úspěch, ale prioritou je udržet nejvyšší soutěž a vyhnout se baráži,“ řekl po včerejším dopoledním tréninku zanedlouho 53letý bývalý litvínovský hráč a nyní opět i hlavní trenér Vladimír Jeřábek. Po Vladimíru Kýhosovi a pak Jiřím Kučerovi se ujal HC Verva v úterý odpoledne a stal se už třetím hlavním trenérem litvínovského celku v sezoně.

Na sever Čech se vrací už poněkolikáté. „Takový je prostě hokejový život, v tomto konkrétním případě je to okořeněno tím, že jsem odtud.“

Po třech porážkách v řadě tým podle slov Jeřábka není v žádném psychickém rozpoložení. „To vůbec! Naopak, z kluků cítím chuť a odhodlání získat co nejvíce bodů. Do pátku budeme hodně bruslit, tréninky budou silovější. Od neděle začneme pilovat herní věci. Nasazení hráčů je přes extrémně chladné počasí naprosto v pořádku. Hlavní je, že jsou všichni zdraví,“ dodal mezi dvěma fázemi Jeřábek.

Zatímco v extralize chybí do konce základní části pět kol, v první lize šest. Po třech porážkách v řadě se rozhodla pro změnu také Kadaň. I ona by ráda vymazala šestibodové manko a proplula do vyřazovacích bojů.

Novým trenérem se stal 40letý Radek Šíp, naposledy asistent u druholigového lídra v Klášterci nad Ohří. Pomáhat mu bude jeho předchůdce Mikuláš Antonik.

„Nebyli jsme spokojeni s výsledky týmu v průběhu celé sezóny. Rozhodli jsme se proto pro změnu na pozici hlavního trenéra,” řekl pro klubový web prezident SK Kadaň Jaroslav Veverka.

Přichystal i další změny: Slavomíra Timka střídá na postu vedoucího mužstva Josef Kalužný, kondiční trenér Jiří Matýsek bude v týmu působit také jako masér – nahradí Jiřího Sojku.

„Nebalíme to. Zbývá ještě dost zápasů a odstup není propastný,“ prohlásil zkušený útočník Stanislav Mikšovic.