Jak byste zhodnotil utkání se Spartou?

Jsem samozřejmě rád za dva body, kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak by vládla spokojenost. Když se ovšem podívám zpětně, tak jsme mohli mít i tři. Zápas se dneska musel divákům líbit, myslím, že jsme měli více vyložených šancí a tři body měly zůstat tady.

Na domácím ledě máte parádní vítěznou sérii. Odnesl to i lídr.

Chtěli jsme je hlavně napadat, protože oni mají opravdu výborné hráče vpředu, jsou skvělí také na puku, takže jsme jim chtěli vzít spíše prostor, protože jak jim couvnete, udělají z vás pitomce. Chtěli jsme na ně vletět, chybělo málo a vyhráli jsme za plný počet bodů, škoda no.

Říkal jste, že jste je napadali. Myslíte, že to Spartu zaskočilo?

Možná ano, vezměte si, že vlastně Sparta už nemá do konce základní části o co hrát, bude jasně první, takže jsme se jim nechtěli přizpůsobit. Kdybychom je nechali hrát jejich hru, tak jejich výborní hokejisté by nám dělali problémy. Oni jsou zvyklí vyhrávat, tak jsme jich to chtěli co nejvíce znepříjemnit a hokej otrávit. To se, myslím, povedlo.

Jak vidíte pozici týmu před olympijskou přestávkou?

Zatím moc nevím, jak dopadly ostatní zápasy, ale myslím, že doma můžeme být se zápasy spokojení. Horší je to bohužel venku. Budeme se muset v přestávce nad venkovními vystoupeními zamyslet nebo něco vymyslet. Nebylo to špatné třeba v Třinci, dvě třetiny super, ale pak jsme to během tří čtyř minut ztratili, to je špatný. Budeme muset hrát aktivněji venku a nečekat jen, co s námi soupeř provede.