V lednu přijal nabídku Bíliny a společně s gólmanským kolegou Tomášem Fikrtem přispěl Drakům k záchraně II. ligy.

Nedávno Brzobohatému skončila v Litvínově smlouva.

„Neprodloužili mi jí. Pokud se mi neozve nějaký tým z vyšší soutěže, zůstanu v Bílině. Je to krok zpět, měl jsem v plánu úplně jiné cíle," říká upřímně právě včera třiadvacetiletý brankář. Zároveň ale dodává, že v Bílině je spokojený.

„Je zde výborná parta, sranda. Mužstvo má velkou sílu. Bohužel tréninky mi nikdo nezaplatí," naráží Brzobohatý na problém číslo jedna, který ho nyní trápí. „Jsem bez práce, bez peněz. Přestal jsem být profesionálním sportovcem. Školy nemám, protože jsem se neustále věnoval pouze hokeji. Jsem jen vyučen v oboru polygraf. Jsem nyní v nejhorší možné situaci, které mohla nastat," smutní talentovaný brankář.

Brzobohatého cílem tak pro novou sezonu bude podávat co nejkvalitnější výkony, kterými by na sebe strhl pozornost profesionálních týmů z extraligy, nebo 1. ligy. „To je moje hlavní meta." Pokud se zájemce o Miroslavovy služby  z řad profesionálních klubů nenajde, bude si muset hledat bílinský gólman práci.

„Že bych jako Martin Volke (brankář Litvínova, který si dříve přivydělával prací se dřevem – pozn. autora) dělal třeba truhlařinu? To ne. Musela by to být práce, při který bych mohl dál hrát hokej."