V první třetině trefil agilní litvínovský útočník Hübl dvě tyče, v závěrečné tu pravou orazítkoval jeho spoluhráč z obrany Švarný. Avšak rozhodují góly a ten jediný dokázal dát liberecký útočník Vantuch. Derby severu po velké bitvě ovládli ve včerejším šlágru 25. kola hokejové extraligy Bílí Tygři, kteří na litvínovském stadionu Ivana Hlinky vyhráli jen těsně 1:0.

Rozhodující moment nastal ve chvíli, kdy na světelné tabuli svítil čas 31:20. To se puku zmocnil zmiňovaný Vantuch a přesnou střelou zarmoutil přes čtyři tisíce fanoušků domácí týmu.

K vidění byl zajímavý zápas, ale další branky se už diváci nedočkali, zejména hostující brankář Vošvrda svůj tým v poslední třetině podržel.
Utkání s postupem času gradovalo. Poslední minutu odehráli domácí bez brankáře Hübla, ale ani při hře šest proti čtyřem nesrovnali.

Hokejová extraliga bude pokračovat v kvapíkovém tempu už zítra, kdy Litvínov jede do Kladna a Liberec doma poměří síly právě s jihočeským klubem.

HC Benzina Litvínov - Bílí Tygři Liberec 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávka: 32. Vantuch (Víšek). Rozhodčí: Jeřábek, Gašilov (Rus.) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 4018.

Litvínov: J. Hübl - Skuhrovec, Černošek, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručinský - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Jenáček, Bojer. Trenéři: Reichel a Kučera.

Liberec: Vošvrda - Hunkes, Čakajík, Derner, Trončinský, Pavlů, Moravec, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.