„Nelíbí se mně, že soupeřem Komety bude Litvínov. Je to daleko, je tam stařičký stadion, který pamatuje ještě naše časy a to prostředí je zvláštní. A navíc má Litvínov nejužší kluziště 60x26 metrů (v brněnské Winning Group Areně je ledová plocha s rozměrem 60x28 metrů – pozn.red.). Ale člověk si z těch týmů nevybere a Kometa bude mírný favorit,“ přemítal legendární brněnský zadák Jaromír Meixner.

Hokejový Litvínov při pátečním dopoledním tréninku.
Ondřej Kaše před Kometou: Brno? Zase mi to vpálí… No je nejhratelnější

„Díval jsem se na všechny zápasy Litvínova v předkole s Plzní. Zvlášť u nich, kde mají nejmenší rozměry kluziště, jaké mohou mít, se snaží být hodně aktivní a celkově hokej mají dost založený na aktivitě. Dost bruslí a napadají. Musíme se na to připravit a nakládat dobře s pukem., neztrácet kotouče v rizikových prostorách a bude to dobrý,“ říká brněnský forvard Jakub Flek.

Flek narazí na bývalého spoluhráče a dnes brankáře litvínovské Vervy Mateje Tomka. „Na toto vůbec nekoukám. I kdyby tam byl Hašek, tak na něj musíme najít recept, pokud chceme vyhrát a postoupit dál,“ říká odhodlaně Flek. Jak tahle série dopadne?