Litvínovská rovnice stále platí. Doma je Benzina k neporažení, ze hřišť soupeřů body nevozí. Nic se na tom nezměnilo ani v dalším kole nejvyšší soutěže, kdy litvínovští borci doma přehráli matnou Mladou Boleslav.

Boleslavští hned ve třetí minutě měli příležitost dlouhé přesilovky pěti na tří, trestuhodně jí ale promrhali. První branku tak litvínovští hráči zaznamenali v sedmé minutě, kdy se poprvé v dresu Benziny prosadil zadák Krajcík. Ten našlápl na modré, profrčel obranou Boleslavi a propálil z nápřehu Valenta. Další průstřel si Valent zapsal ještě před koncem třetiny, když přesně mířil od pravého mantinelu Lukeš. V prostředí periodě po konzultaci s videorozhodčím přidala Benzina další zářez.

Tentokrát se ukázal Jánský při hře čtyři na čtyři, zavěsil pod horní tyčku. Hosté snížili v posledním dějství, kdy přesilovou hru využil Žabka a střelou od modré dal brankáři Hüblovi zapomenout na vychytanou nulu. V samém závěru Boleslav odvolala brankáře Valenta a do prázdné branky dvě sekundy před koncem pečetil za domácí Viktor Hübl.

Řekli po utkání:

David Pojkar (Litvínov): Byl to povedený zápas. Boleslav hrála dobře, hlavně ve druhé třetině. Ale v Litvínově hrají zkušení kluci, zápas jsme zvládli. Důležité také bylo jsme dokázali ubránit dlouhou přesilovku pěti na tři a pak dali branky. To také rozhodovalo. Že jsem dal branku to potěší samozřejmě.

Michal Valent (Mladá Boleslav): Chtěli jsme tady udělal nějaké body. Důležité bylo, že jsme nedokázali využít dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Taky jsem toho moc více chytit, to se prostě od brankáře čeká. Kdybychom dali první branku bylo by to lepší. Pro náš tým je lepší vést než dotahovat soupeře.

Leo Gudas (trenér Ml. Boleslavi): Škoda nevyužitých přesilovek na začátku utkání. To poznamenalo hodně naší hru. Ve druhé třetině jsme byli moc často vylučovaní, to by se nemělo stávat, to si nemůžeme dovolit. Zvláště tady, když Litvínov hraje přesilovky výborně. Závěr utkání se nám už nepodařil zdramatizovat více. Je to škoda.

Robert Reichel (trenér Litvínova): Důležité bylo že jsme v první třetině ubránili dlouhé oslabení pět na tři. Pomohlo nám také, že jsme v úvodním dějství dali dvě branky. V poslední třetině bylo důležité, že jsme do ní šli za stavu 3:0 a to jsme si už dokázali pohlídat až do konce.

Litvínov – Mladá Boleslav 4:1

Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1

Muž zápasu: Pojkar

Litvínov: J. Hübl (Franěk) - Kroupa, Švarný, Jareš, Pojkar, Kubát, Gula, Skuhrovec – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Černý - Jenáček, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát, Rindoš. Trenéři R. Reichel a J. Kučera.

Mladá Boleslav: Valent (Schwarz) – Hay, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Duben, Macháček, Žabka - Macho, Vrbata, Milroy - Fabuš, Bahenský, Nouza - Gajovský, Matějovský, Loskot - Handlovský, Divíšek, Pabiška - Boháč. Trenéři J. Tlačil a L. Gudas.

Branky a nahrávky: 7. Pojkar (Kracík), 17. Lukeš (Švarný, V. Hübl), 35. Jánský (Jenáček, Jareš), 60. V Hübl (Jareš). - 49. Žabka (Vrbata). Rozhodčí: Hribik, Souček - Prchal, Kis. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 3 761.