Tak tohle čekal málokdo! Hokejisté Litvínova v nedělním 15.kole extraligy překvapivě vyhráli na ledě rozjetých Českých Budějovic 3:0 a připravili jim tak první porážku po šesti výhrách vřadě. Navíc Mountfield sesadili ztrůnu.

Podle papírových předpokladů mělo být všechno jasné. Domácí celek vstupoval do zápasu jako lídr extraligy se šňůrou vítězství na kontě. Naopak Severočeši se krčili až na dvanácté příčce. Na ledě ale papírové předpoklady neplatily. Verva udeřila vposledních jedenácti minutách dvěma slepenými góly do 49.a 52.minuty. Na přesné trefy obránců Stříteského a Jareše navázal vposlední minutě při power play Jihočechů tradiční kanonýr Hübl. Gólman Volke nepustil za svá záda žádnou z28střel a připsal si první shot out vsezoně.

„Bylo to vyrovnané a urputné utkání. Domácí hrozili hlavně vpřesilovkách. Důležitý byl první gól, který jsme dali my,“ hodnotil utkání asistent litvínovského trenéra Jiří Kučera. „Kluci zápas odmakali a za tři body jsme moc rádi,“ pochválil své svěřence, kteří se rychle oklepali zpátečního debaklu vpodkrušnohorském derby vKarlových Varech.

Trenér jihočeského Mountfieldu smutnil, že jeho tým nedokázal natáhnout úspěšnou šňůru a zároveň vyzdvihl sílu soupeře. „Mrzí nás, že jsme neprodloužili vítěznou sérii. Litvínov má kvalitní mužstvo, hrál koncentrovaně svelkým nasazením. Nám to tam nepadalo jako vpředcházejících zápasech,“ povzdechl si František Výborný.