Jejich život visel na vlásku, oni se ale nesložili. Hokejisté Litvínova s novým koučem Kýhosem dokázali nemožné – po Plzni porazit i Spartu a vrátit se do boje o vysněné play off. Po důležitém vítězství 4:1 v dohrávaném utkání 35. kola extraligy v Praze jsou už opět desátí!

Vítězný gól vstřelil Hübl v poslední minutě druhé třetiny jen 33 vteřin poté, co soupeř vyrovnal. Znovu zářil fantastický Volke, právě díky gólmanovi z Litoměřic vstali Severočeši z mrtvých a oživili naději na vyřazovací boje.

Volke vyšel ze souboje s Plzní s čistým štítem a jeho neprůstřelnost pokračovala i na ledě Sparty. V první třetině vytasil sedmnáct zákroků a za bezbrankového stavu vychytal i trestné střílení Tona.

Ve 29. minutě poslal hosty do vedení Kubinčák, v poslední minutě druhé periody sice Žálčík vyrovnal, jenže devět vteřin před sirénou Hübl vrátil Litvínovu klíčový náskok.

Bezmocní domácí už si v závěru nevěděli rady, naopak Krušnohorci přidali z holí Jenáčka a Černoška další dvě branky a zaslouženě vyhráli.