V zápase s Chomutovem jste se těžko dostávali do tempa. Vy jako brankář tomu můžete těžko pomoci. Jedině snad zákroky. Čím to, že to bylo tak těžkopádné?

Já jsem měl svůj minisouboj. Snažil jsem se soustředit jen sám na sebe. Nechtěl jsem udělat žádnou chybu, protože vím, že by se to strašně těžko dotahovalo. Samozřejmě to trápení zezadu vidím. Fandím klukům, ale nevím, jak jinak bych jim mohl pomoci.

Vlastně až v závěru se váš tým do toho dostal a začal hrát svou hru. Před tím působila hra dost složitě.

Je to tak. Říkali jsme si, že na ně musíme vlítnout. Stejně jako v posledních zápasech doma, kdy to byl od začátku cvrkot a většinou jsme se dostali hned do tlaku a podařilo se nám občas dát i góla. Proti Chomutovu jsme začali špatně a pokračovali jsme v tom vpodstatě až do samého závěru, kdy jsme se začali do nich tlačit. Musím se přiznat, že jsem přestával věřit, že se to štěstí k nám přikloní. Vypadalo to všechno moc upracovaně, naštěstí to tam pak spadlo a spadlo to i z nás. V prodloužení jsme hráli dobře.

Z branky to vidíte dobře. Proč hráči více nestříleli, stále se spíše hledali.

Těžko říct, já o tomhle můžu těžko něco říkat. Snažím se soustředit hlavně na sebe a těmhle věcem pořádně ani nerozumím, protože jsem v útoku nikdy nebyl a nevím, jak to vypadá z jejich pohledu, ale je to jen na nich. Máme tady výborné hokejisty a myslím, že je to jen otázka času, kdy to začne lítat do branky.

Jinak jste si ale polepšili. Takže stále dobrá výchozí pozice pro play off.

Je důležité neprohrávat. Jak už jsem tady párkrát zmínil, tak stačí sáčkovat body, i když samozřejmě všichni víme, že Chomutov nevyhrál nějakých patnáct zápasů a pro nás to vpodstatě byla povinnost vyhrát. Bylo to ovšem o to těžší, takže jsem rád za dva body. Nemuselo být také nic.

V pátek se hraje u vás doma v Plzni. Opět by se určitě šikl nějaký bodový zisk, že?

Přesně tak. Do Plzně asi nepojedeme jako favoriti, ale už několikrát jsme ukázali, že tam hrát umíme. Na druhou stranu se Plzni daří, hraje dobrý hokej, takže to zase bude něco jiného než co jsme s nimi minule sehráli. Já ovšem věřím, že to zvládneme a třeba tam nějaký bod urveme.