„Letošní sezona byla slušná, ale musím ji rozdělit na dvě části. V základní části jsme se podle plánů drželi na předních příčkách. V play off vyhráli první kolo s Trutnovem 3:0 na zápasy, ale bohužel jsme skončili předčasně a nemohli jsme bojovat dál kvůli pandemii koronaviru. Play off je vyvrcholení sezony, ve kterém jsme nemohli kvůli této těžké situaci ukázat, jaký jsme tým. Když se vrátím k sezoně jako takové, samozřejmě se žádné mužstvo nevyhne výpadkům, ale ty jsou nejvíce způsobeny pracovním vytížením hráčů, kdy se ne pokaždé podaří sejít v nejsilnější sestavě,“ poukazuje mostecký forvard, kterému v době volná dělá radost i jeho malý syn.

„Máme doma pětiměsíční miminko, doufejme budoucího mosteckého lva, takže se moc nenudím a čas zaměřuji především na rodinu,“ dodává Böhm.

Příprava s kamarády.Zdroj: archiv M. Böhma

Jakého soupeře nemá rád? Proti komu se mu špatně nastupuje? „Každý soupeř je těžký. Například Vrchlabí má tým, kde nastupují hráči, co mají zkušenosti z mistrovství světa, NHL a extraligy a trestají každou chybu. Kdybych to měl říct za sebe, nerad hraji například proti týmu Nové Paky. Nesnáším týmy, co celý zápas nehrají hokej, ale jen brečí a simulují. To ať hrají radši fotbal,“ popisuje Mostecký lev.

Sám se hokejového startu nemůže dočkat. „Hokej hraji od pěti let, kdyby mi nechtěl, tak ho nehraji. Máme skvělou partu, v kabině je sranda, mé nejlepší kamarády mám ve spoluhráčích. Samozřejmě mi chybí zápasová atmosféra, ale i vše kolem, například když koukáš, co předvádí Málič (František Mála) v kabině a hlavně na aplikaci TikTok,“ řehtá se Milan Böhm.

Tomáš Urban, Václav Veverka