"A myslím, že naprosto zaslouženě," pokýval hlavou domácí útočník Jakub Petružálek, který v minulé sezoně v Třinci působil. "Bral jsem to jako speciální zápas, vždyť tam všechny kluky znám. Bohužel se nám zase nepovedl vstup do zápasu a dostali jsme facku. Alespoň nám ale ukázala, že se musíme vrátit zase k jednoduchým věcem, které fungují," vysvětloval Petružálek. 

Litvínov trápí absence v zadních řadách - Baránek má stopku, Sorvik je zraněný, Kubát v týdnu odletěl na svou první zahraniční štaci do Vladivostoku. V obraně tak vypomáhal útočník, kapitán a tvrďák Michal Trávníček.

"Nebylo to moje poprvé, už jsem v obraně vypomáhal. Hokej se hraje na obou stranách hřiště. Snad jen ze začátku jsem se trošku hledal, ale jinak jsem na postu obránce problémy neměl. Každopádně zhodnotit to musí jiní," vyprávěl po zápase lídr Trávníček. 

"Velmi si dnešní výhry vážíme. Věřím tomu, že nám pomohou do dalších zápasů v extralize. Bylo to vybojované, vydřené vítězství. Pro nás to byl ukazatel toho, že s takovou hrou můžeme být úspěšní a branky přijdou. Chtěl bych týmu poděkovat, jak dnešní zápas zvládl,“ řekl třinecký trenér Václav Varaďa.