Most byl od začátku utkání lepším týmem, ale svojí převahu nedokázal brankově vyjádřit. Na první branku se čekalo až do poloviny zápasu, kdy se trefil z přesilovky Smolka.

V 53. minutě přidal druhou gólovou pojistku Kasal. Hosté byli směrem dopředu poměrně neškodní, takže Most vstoupil do baráže vítězstvím za tři body a navíc s první nulou v kolonce inkasovaných branek v této sezóně. Výhra to byla zcela zasloužená, jenom to bude chtít na ní navázat i v dalších zápasech.

„Jsme rádi, že jsme do baráže vstoupili výhrou. Sokolov má dobré mužstvo, myslím, že to byl dnes dobrý zápas, v jehož větší části jsme byli hokejovější. Kluci to dnes zvládli takticky velice dobře. Podržel nás Horák v brance, který vychytal svojí první nulu v letošní sezóně," těšilo domácího kouče Radka Mrázka.

„Podle mého to byl dnes hodně vyrovnaný zápas, první třetina byla taková oťukávaná ve středním pásmu. Řekl bych, že rozhodnul první gól. Měli jsme nějaké šance, ale neproměnili jsme je. Kdybychom dali první branku my, mohlo to být klidně obráceně, jenže trefili se domácí," viděl hostující kouč Mikuláš Antonik.

V sobotu se mostečtí hokejisté představí v baráži venku a to na ledě známých berounských Medvědů, se kterými se střetávali v rámci druhé nejvyšší soutěže. Tam se hraje od 17.30 hodin.

HC Most – HC Baník Sokolov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky + asistence: 31. Smolka (Gerhát, Charousek), 53. Kasal (Slavíček). Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Rozhodčí: Hrubý, Wagner – Gerát, Hynek. Diváci: 563.
Sestava Most: Horák – Pavelka, Charousek, Hora, Čížek, Kasal, Havelka, Machač – Gerhát, Smolka, Písařík – Nedrda, Slavíček, Tauš – Zavřel, Kafan, Bojer – Palaščák, Čmolík, Sedláček.

Sestava Sokolov: Habal – Tomeček, M, Rohan, Parýzek, Ruprecht, Šik, Schusser – Boušek, Kverka, Vaněk – T. Rohan, Dobřemysl, Bauer – Sýkora, Hudák, Švec – Říha, Račanský, Kašpar.

(ryb, vev)