Pocity jako smutek, bezmoc, vztek. Ale taky příslib do budoucna. Litvínovští hokejisté mají od neděle po sezoně a teď si lámou hlavu nad tím, co udělali špatně. „Samozřejmě jsme chtěli postoupit, ale musíme se na to koukat i z druhé stránky - letos jsme hodně omladili mužstvo a hodně mladých jsme postupně začleňovali do týmu,“ komentoval vyřazení těsně v předkole play off od Slavie litvínovský kapitán Robert Reichel.

Má pravdu. Zármutek tím však z hráčů nevyhnal. Benzina na rozdíl od minulých dvou let chybí ve čtvrtfinále. Přitom proti Slavii to mělo parádně rozehrané, vedení 2:1 na zápasy ale nedokázala přetavit v postup. V pátém rozhodujícím zápase v O2 Areně Severočeši prohráli 3:5 a sezonu zakončili na desátém místě. „Pro nás je to po loňské sezoně, kdy jsme skončili po základní části na čtvrtém místě a do play off postupovali přímo, zklamání,“ krčil hlavu útočník Roman Vopat.

„Chtěl bych klukům poděkovat za sezonu, která nezačala až tak dobře. Byli jsme rádi, že jsme se vyhnuli play out. Se Slavií to byla vyrovnaná série, my jsme si to asi prohráli doma vyloučeními,“ soudil trenér Jiří Kučera, který povýšil na pozici hlavního kouče poté, co jeho parťák Jaroslav Hübl rezignoval z kraje sezony.

I podle Reichela stála Benzinu lepší výsledek vyloučení. „Mohlo se to zlomit už doma, ale byli jsme zbytečně vylučovaní, zbytečně jsme nechávali slávisty chodit do přečíslení a ten poslední zápas byl stejný - dali tři branky ze situace dva na jednoho a to rozhodlo,“ bilancoval nejproduktivnější hráč Litvínova a zároveň sportovní ředitel klubu z Krušných hor.

S vyřazením se krátce po klíčovém utkání těžko smiřoval horkokrevný Vopat, který si nebere servítky na ledě ani mimo něj. „Jsem zklamaný, snažili jsme se. Bylo tam odhodlání, vůle, ale zároveň i zklamání ze čtvrtého zápasu série,“ připomněl Vopat minulé domácí utkání, které Litvínov hlavně vinou častých vyloučení prohrál 3:5.

„Tam se rozhodlo, měli jsme je na lopatě, vedli jsme v sérii, hráli jsme doma. Někteří by se ale za to čtvrté utkání měli stydět. Ať si to přebere každý sám - vyloučení před koncem druhé třetiny sedm ku jedné, celkově 11:4 - to už snad stačí, ne? Je to výsměch, proto je náš hokej tam, kde je. Tohle se nikde jinde stát nemůže. Aby někdo takhle rozhodl zápas za hráče,“ zlobil se Vopat, pro kterého zápas ukončil sezonu předčasně už ve 36. minutě, kdy musel odejít do kabin poté, co se na hřišti popral se slávistou Jiřím Vašíčkem. „Tahle série se prakticky nedala vyhrát,“ uzavřel hodnocení předkola s despektem.

Hráči mají dva dny volno, od středy budou dál trénovat. Vedení klubu se sešlo už v pondělí a bilancovat bude ještě i v následujících dnech.