Hokejisté Litvínova zakončili své putování po Švýcarsku v olympijské pauze nedělní porážkou na ledě Bielu 3:4. Severočeši se tak vrátili z turné s bilancí dvou proher a jedné remízy. „Ta výhra nám chybí, ale je to příprava, tak jsme to moc nerozebírali,“ řekl Deníku po pondělním příjezdu do Čech trenér Litvínova Jiří Kučera.

Krušnohorcům v posledním ze série tří zápasů se zástupci švýcarské nejvyšší soutěže chyběli zranění beci Petr Punčochář, Marek Černošek, útočník Jakub Černý a také obránce Jiří Šlégr, který odcestoval do Vancouveru. V dějišti olympijských her bude stejně jako Jaromír Jágr a dalších 20 členů Triple Gold Clubu v pondělí oficiálně oceněn za své triumfy na olympiádě, mistrovství světa i ve Stanleyově poháru.

V předešlých utkáních Litvínov podlehl ve čtvrtek v Zuchwilu Bernu 1:5 a v sobotu remizoval na ledě Fribourgu 3:3. „Cesta do Švýcarska byla komplikovaná. Do Zuchwilu jsme dorazili až večer a do utkání jsme nastoupili přímo z autobusu. To se na naší hře projevilo. Další dva zápasy už byly mnohem lepší a měly jsme je vyhrát. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale bohužel jsme to hráli na krásu a doplatili na to. Chtěli jsme to dávat do prázdné brány místo toho, abychom vystřelili,“ vyčinil svým svěřencům Kučera, který přípravu využil třeba i k tomu, aby dvacetiletého útočníka Jana Bojera vyzkoušel na pozici beka. „Byl jsem velice překvapený, jak dobře si na postu obránce vedl,“ chválil.

Litvínov ještě čeká páteční tréninkové utkání s pražskou Slavií, na kterou může narazit v předkole play off. „To je úplně jedno. Chtěli jsme hrát ještě s někým z extraligy a domluvili jsme se zrovna se Slavií,“ uzavřel Kučera, který počítá s tím, že v posledních dvou kolech základní části už bude mít k dispozici uzdravující se beky Černoška a Punčocháře.