Hokejisté Litvínova jsou v laufu. Klub si užívá nejlepší sezonu za několik posledních, a klidně si může dopřát takový luxus, jakým je úmyslné postrádání gólmana, který už 131 minut nepustil za svá záda žádný puk.

„Brankáře pravidelně střídáme, takže si uvolnění jednoho z nich můžeme dovolit. To je naše výhoda,“ je v klidu trenér Jaroslav Hübl starší.

Popisuje obchod, ke kterému došlo začátkem týdne a figuruje v něm jeho syn. Hübl junior ve středu odletěl do Švýcarska na třízápasovou výpomoc Davosu, který přišel o dva brankáře.

„V pondělí večer se ozvali z Davosu, přišli s finančním odstupným. Probrali jsme to se sportovním vedením společnosti a došli k jednotnému názoru, že Hübla uvolníme na týdenní hostování,“ prozradil detaily jednání generální manažer Václav Hořejší.

Události nabraly rychlý spád. Po úterním vítězství nad Kladnem se Hübl dozvěděl, že se bude stěhovat, a ve středu večer už byl v Davosu.

„Bude to pro mě zkušenost do budoucna. Těším se,“ řekl před odletem 25letý Jaroslav Hübl mladší, který v posledních dvou utkáních zazářil, když vychytal dvě nuly.

V aktuálně čtvrtém týmu nejvyšší švýcarské ligy se potká s krajany Marhou, Sýkorou a Tatíčkem. S nimi odehraje tři utkání a až se příští středu vrátí, bude mít jeho mateřský klub za sebou zápasy se Spartou a Třincem. V nich bude krýt záda Fraňkovi ústecký Lev Salfický.

Litvínov jde do rizika. Před dvěma lety nejlepší nováček extraligy se může zranit, nebo se mu nebude dařit a ztratí sebevědomí. „To se může stát i v Litvínově. Pokaždé, když jde hráč na led, musíte počítat s okolnostmi, které můžou nastat. Každá mince má ale dvě strany. Ve Švýcarsku může nasbírat zkušenosti a třeba jeho forma půjde ještě nahoru,“ přeje si Hořejší.

Jak naloží s obnosem, který za Hübla vyinkasuje? „Není to závratná částka, jedná se o finanční kompenzaci v případě hráčova zranění.“ Vedle toho Hořejší vyjednal přátelské utkání s Davosem, ke kterému dojde během letního turné Litvínova ve Švýcarsku.

Ze spolupráce by se mohla časem zrodit nová tradice: vzájemná výměna hráčů. „Domluvené to není, ale když budeme v užším kontaktu, tak k tomu může v budoucnu dojít,“ nebrání se šéf Litvínova.