Mostecká házenkářka Katarína Kostelná, která pochází ze slovenského Trenčína, si umí Vánoce užít. Když jí jako novinář poprosíte o pár vět k nejkrásnějším svátkům v roce, tak máte jistotu, že neutečete roztomilému slovenskému jazyku. V podání Kostelné vás ale čeká příjemné vyjadřování, které umí ozdobit vánoční svátky!

„Vánoce jsou u mě o rodině,“ začne vyprávět Katarína Kostelná. „Na Štědrý den, 24. prosince, postavíme s taťkou živý stromeček, který pak ozdobíme. Když ho dokončíme, pustíme si pohádky a čekáme na večeři, kterou připraví mamka. U Kostelných začínáme přípitkem, kterým je ohřátá pálenka s medem. Pak si dáme oblátky s medem, kapustnicu, pupáky a nakonec máme kapra, buď se salátem, nebo s bramborami,“ vykreslí Kostelná bohaté štědrovečerní menu. A v rodinném duchu se pokračuje:

Petr Sadílek (vpravo) křtí v poločase pohárového zápasu Most - Zlín svou knihu o házené na Mostecku.
Andělé jsou ve finále poháru. Fandové dostali pod stromeček knížku o klubu

„Po večeři se vrhneme na rozbalování dárků a přijde k nám sestra s malou dcerou a přítelem. Vánoce jsou u nás o pohodě a klidu. Nesmí chybět pohádka Tři oříšky pro Popelku,“ usmívá se Katarína Kostelná v momentě největšího Česko-slovenského hitu Vánoc v hlavní roli s Libuší Šafránkovou. Jak vůbec jako profesionální sportovec bojuje s vánoční „přežíračkou“? „Přes svátky na to nemyslím. Když člověk vidí tolik dobrého jídla, tak se těžko kontroluje. Já naštěstí patřím k těm šťastným lidem, kteří když toho více sní, tak moc nepřiberou,“ směje se Kostelná.

SVÁTEČNÍ DNY ČERNÝCH ANDĚLŮ?

Před Vánocemi čekají Černé anděly do pátku ještě dva individuální kondiční tréninky, po vánočním volnu se tým sejde opět 27. prosince a začnou znovu naplno trénovat.

Štědrovečerní večeře - Ilustrační foto
KVÍZ: Víte, co na Vánoce jedí lidé po celém světě? Možná vás to překvapí

„Od 27. prosince do prvního ligového zápasu v novém roce budeme mít dohromady 13. tréninkových fází, abychom zkonsolidovali všechno, co nám dnes nešlo. Už 6. ledna nás totiž čeká první domácí zápas jarní části ligy proti Porubě,“ doplnil trenér Mostu Vladimír Šuma.