TOP kanonýrka MOL ligy Iveta Korešová v poslední minutě zápasu srovnala skóre a v samém závěru, když už ubíhaly poslední vteřiny propálila mosteckou defenzivu znovu, ale její trefa přišla těsně po klaksonu a tak Sokolky měly bod. Na play off stačil, v mostecké hale křepčily jako by vyhrály titul.

„S výsledkem relativně spokojená jsem. Hrály jsme o to, abychom se dostaly do play off a to se nám povedlo. Zápas to byl trošku jako na houpačce. Věděly jsme, že si nesmíme nechat Most moc utéct, což se nám dařilo. Ovšem v některých okamžicích si myslím, že jsme mohly situace řešit lépe, ale to si s holkama ještě rozebereme. Za bod z Mostu jsem určitě ráda,“ hodnotil písecká trenér Kateřina Hromádková.

Mostečtí judisté na závodech v Litoměřicích.
Mostečtí judisté zářili v Litoměřicích. Domů si dovezli dvanáct cenných kovů

„Nejsme spokojení, rozhodlo pár maličkostí – technické chyby v důležitých fázích, nekoncentrovaná obrana v důležitých fázích, na to jsme se upozorňovali. Dva neproměněné sedmimetrové hody, dobře, to bereme, ale zbytečné chyby v útoku, kde pospícháme tam, kde nemusíme. Nedokázali jsme změnit tempo, hnali jsme se zběsile dopředu a ztráceli jsme míče. Panuje nespokojenost, protože jsme přišli o šanci hrát o druhé místo v Dunajské Stredě,“ mrzelo mosteckého kouč Vladimíra Šumu.

DHK Baník Most – Sokol Písek 31:31 (15:12)

Nejvíce branek: Kuxová 6, Ogonovszky 5, Zachová 5 – Korešová 8, Indráková 4, Malcová 4. Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 7/5 – 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 482