Jejich střelec a hrající trenér Matěj Harvan vypráví, co za tím stálo. Jak moc to bolelo běhat 60 minut v tempu s poločasovou přestávkou a zase nepolevit a protivníka prostě složit!

„Rozhodli jsme se nehledět na šířku našeho kádru a do zápasu jsme vstoupili s jasným cílem, kterým bylo hrát v prvních patnácti minutách co nejrychlejší a nejagresivnější házenou za účelem získání dostatečného brankového náskoku,“ nastínil šikula Harvan svou strategii, která nakonec slavila úspěch. Jenže měl k tomu předpoklady.

„Pro nás bylo pozitivní, že kromě našeho nejlepšího střelce Jaromíra Poura, odjeli na zápas všichni hráči, kteří dlouhodobě tvoří základní sestavu,“ usmál se mladý hrající trenér. A tady se i v mírné bídě začalo stavět.

Házenkářský druholigový duel Česká Lípa versus Baník Most.
Světová ostuda házenkářské Lípy! Most jí znemožnil v sedmi lidech

„Nechci shazovat našeho soupeře, který až do konce zápasu podával bojovný výkon a ani trochu nepůsobil odevzdaným dojmem, ale věděli jsme, že i v tomto počtu by měla být hráčská kvalita a zkušenosti na naší straně,“ dokreslil Harvan.

Ale stejně přiznává, že si pořádně hrábl do fyzičky.

„Bylo to náročné, ale máme v týmu i hráče, kteří jsou kvůli své důležité roli v sestavě na takové porce minut zvyklí. Já osobně vnímám složitost i v psychické stránce věci a to konkrétně v tom, že hráč ví, že opravdu nemá možnost vystřídat a musí tomu hru přizpůsobit,“ dodal zkušeně Harvan a před svým týmem smekl.

Třinec doma složil Litvínov 5:2.
Ocelová závora z Třince dala Vervě stopku! Litvínov vyfasoval bůra

„Zvládli to na výbornou, fyzicky náročnou hru. Pro ně to teď může působit jako vzpruha před následujícím domácím zápasem, který nás čeká s naším tabulkovým sousedem z Liberce.“