Jestříbková strávila reprezentační přestávku v Egyptě. Ne na pláži a u moře, ale na přípravném kempu juniorek, se kterými se třikrát utkala s egyptským výběrem a Češky slavily dvě výhry. Na lelkování pod sluncem tak příliš času nezbylo. „Barvu jsem bohužel moc nechytila, ale užily jsme to moc,“ usmívá se Anna Jestříbková.

V Praze bude mít při pohárovém vyvrcholení opět podporu rodiny. „Osobně mám velkou radost, že se to hraje v Praze, na klubové neutrální půdě, ale já se určitě budu cítit jako doma, samozřejmě přijde celá moje rodina a přátelé a k tomu se přidá náš skvělý fanklub. Takže já se už moc těším a věřím, že trofej pojede s námi do Mostu,“ říká Jestříbková, která pochází z házenkářské rodiny. Házenou hrála její maminka, hraje i brácha.

Jestříbková (s číslem 15) s juniorskou reprezentací v Egyptě.Jestříbková (s číslem 15) s juniorskou reprezentací v Egyptě.Zdroj: Český svaz házené

Ve finále se Černí andělé střetnout s Kynžvartem. Ten před dvěma týdny porazili v rámci MOL ligy doma 33:27. Byl to špičkový zápas nabitý střeleckými i brankářskými výkony. Fanoušci by takové představení rádi viděli i ve finálovém střetnutí.

„Očekávám velmi těžké utkání od první minuty až do té poslední. Nečeká nás nic lehkého a jsme si vědomy, že Kynžvart nám bude určitě chtít vrátit poslední porážku, ale věřím, že to zvládneme i podruhé a doufám, že to bude fanoušky bavit. Finále poháru je něco speciálního, liga se tomu určitě nevyrovná, přijde více lidí a věřím, že udělají skvělou atmosféru. Navíc je to zápas, ze kterého si jeden tým odveze trofej, takže jde určitě o dost,“ má jasno Anna Jestříbková. Bude ve středu večer slavit svůj první mostecký pohár?

Litvínovští hokejoví fanoušci
Litvínov diváky venku táhl více než Sparta i Pardubice. Lepší byl jen Jágr