Souboj o čelo tabulky měl náboj. Slavia, která v poslední sezoně nedosáhla na boje o medaile, letos jede. První tři zápasy sezony vyhrála, složila i silné Michalovce, navíc posílila o reprezentační brankářku Petru Kudláčkovou, která se po čtyřech letech angažmá ve švédském Kristiansandu a francouzském Dijonu, vrátila do Slavie.

Na Most to nestačilo. Ten chytil zápas hned od začátku a nenechal nikoho na pochybách, kde zůstanou body. Ve dvanácté minutě vedl 10:4. Slávistky se sice pak dokázaly vrátit ze sedmimetrových hodů do hry, ale překlopit skóre nedokázaly. Horko sice bylo Černým andělům ve 37. minutě, kdy se Pražanky docvakly na rozdíl dvou branek, ale pak domácí hráčky excelovaly a utekly do bezpečného náskoku, který si už udržely. Díky výhře se vyšvihly na první místo tabulky elitní ženské ligy. V sobotu Severočešky vstoupí na chomutovském zimním stadionu do třetího kola Ligy mistrů, kde vyzvou slovinskou Lublaň.

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 30:21 (17:13)

Nejvíce branek: Stříšková 7/1, Cholevová 6, Smetková 6/2 – Weisenbilderová 6/3, Vostárková 3, Míšová 3/1. Rozhodčí: Hájek – Kozler. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/4. Vyloučení: 7:2.

Zápas MOL Cupu mezi Mostem (v zeleném) a Vlašimí.
FOTO, VIDEO: Radost a hned smutek. Baník v poháru na druholigistu nestačil