„Vyhráli jsme, to je pro nás asi to nejdůležitější. Holky dneska pracovaly skvěle. Měly výborné návraty do obrany, kde hrály agresivně, stejně jako v útoku. Nemám tomu k co dodat, zápas se jim prostě povedl,“ usmíval se po zápase spokojený Jiří Hanus, který před týdnem převzal mostecký tým s kolegou Jiřím Tancošem, kdy nahradili odvolaného Poláka Adriana Struzika.

V neděli vyválčili spolu premiérovou výhru v Porubě, ve středu zaškrtili Šalu. Slovenky se držely na dostřel zhruba dvacet minut prvního poločasu, pak začalo gólové manko narůstat. Druhé dějství bylo už zcela v režii Mostu, který deptal hosty ze smrtících protiútoků. Výsledkem byla výhra o jedenáct gólů.

„Dnes rozhodla šířka kádru, bohužel jsme v týdnu přišli o tři spojky. Ještě včera nám onemocněla další hráčka. Mrzí mě, že jsme se nedokázali déle udržet v hře. Gratulujeme Mostu, pro diváky to musel být zajímavý zápas. Most byl tentokrát lepší,“ hodnotil trenér Šalanek Peter Pčola. Mostečanky tak udržely se Šalou příznivou sérii osmi výher v řadě, doma s ní navíc nikdy neprohrály.

„Věděly jsme, že nás čeká těžký zápas, ale daly jsme do toho týmovost a bojovnost. Daly jsme do toho všechno a vyhrály jsme. Myslím, že jsme to zvládly až nečekaně dobře,“ byla spokojená mostecká pivotka Michaela Holanová, kterou už v sobotu s Mostem čeká další zápas Ligy mistrů, kdy se Andělé v Chomutově představí proti silnému Kristiansandu (16.00).