Pomáhali také u dopravních nehod, nebo odčerpávali vodu ze zatopených suterénů. Jednotka má 21 členů připravených na zásah nejen v katastru města, ale i mimo něj. Novodobá historie hasičské jednotky města Mostu se datuje od roku 2004. Jednotka, která byla zřízena městem, je rozdělena na dvě družstva - Rudolice a Vtelno. „Město dobrovolné jednotce zabezpečuje zázemí i techniku,“ řekl velitel jednotky Bohumil Suk.

Mostečtí dobrovolní hasiči se mohou pochlubit vozidly Tatra T 815 CAS 32, Tatra T 148 CAS 32, AVIA31 CAS 8, přenosnou motorovou stříkačkou PPS 8, dopravním vozidlem Ford Tranzit, generátorem elektrického proudu. Příslušníci jednotky jsou vystrojeni zásahovým oblečením. Mezi výzbroj patří i dýchací přístroje typu SATURN. Nejvíce zásahů jednotka provedla v roce 2006. Za tento rok hasiči vyjeli pětadvacetkrát. V letošním roce byli dobrovolní hasiči povoláni již osmkrát. „Nejrozsáhlejším požárem v letošním roce byl požár na skládce Celio," sdělil Bohumil Suk.

Příslušníci jednotky sboru dobrovolných hasičů se také účastní tématických cvičení zaměřených na vyprošťování zasypaných osob, evakuaci osob z výškové budovy, úniku čpavku z chladícího systému zimního stadionu a zachycení úniku pohonných hmot na vodní hladině.

Členové jednotky také ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska okresu Most pomáhají zabezpečovat požární soutěž Plamen pro děti a dorost. Také se spolupodílejí na zabezpečení kulturních akcí města.