Sbor má 34 členů, z toho patnáct je ve výjezdní jednotce. Centrem dění je hasičská zbrojnice postavená svépomocí při akcích Z v sedmdesátých letech minulého století.

S novou zbrojnicí s garážemi pro protipožární vozový park začala novodobá historie sboru. Dnes má tři cisterny, dopravní vůz, velitelský vůz, Jeepa.
Město Lom poskytuje na provoz sboru přibližně půl milionu korun ročně.
„To není malá částka,“ uvedl Josef Nétek, starosta Lomu a zároveň starosta lomského sboru dobrovolných hasičů. „Bez sboru se v Lomu neobejdeme,“ dodal.
Když ve městě hoří nebo když profesionální hasiči požádají lomské dobrovolníky o pomoc jinde, není problém sehnat během krátké chvíle dostatek lidí k výjezdu. Jednou z výhod je, že řada členů sboru jsou v civilu zaměstnanci města Lom. Pracují hlavně jako údržbáři a řidiči.

„Náš sbor a naše město jsou dvě spojené nádoby. Tato součinnost přináší své ovoce,“ řekl o partnerství Nétek.
Úzká spolupráce se potvrdila i koncem června, kdy deset hasičů včetně starosty odjelo na pomoc zaplaveným obcím na Novojičínsku v Moravskoslezském kraji. Lomské zastupitelstvo v jeden den rozhodlo o vyslání mise a ve stejný den hasiči vyjeli.

Ve sboru je i osm žen. Pomáhají s úklidem a přípravou. Jsou to vesměs manželky dobrovolných hasičů. „Bez nich by to nešlo,“ řekl velitel sboru Miloslav Třetina.
Sbor se kdysi věnoval i mládeži. Po delší odmlce chce výchovu nové generace obnovit. Děti totiž projevují o hasičskou činnost a požární sport větší zájem.
„Musíme s nimi začít,“ řekl 55letý Třetina, který je, jak sám říká, hasičem od svých pěti let. Po dětských začátcích pracoval celkem 24 let jako hasič z povolání.