V rámci výročí bylo oceněno deset dobrovolných hasičů za zásluhy a věrnost. Ocenění získali hasiči od Okresního sboru dobrovolných hasičů v Mostě. Přitom bečovský sbor měl být v roce 1995 zrušen. Hasiči ale podporují společenský život, tak že se sbor zachoval a za podpory nynějšího vedení obce se jeho stav zlepšuje.

Koncem minulého roku bečovský hasičský sbor čítal 24 příznivců a sedm dorostenců. Výjezdová jednotka má v Bečově osm členů. „Část výjezdové jednotky jsou zaměstnanci obecního úřadu, takže jsme i během pracovní doby schopni k požáru přijet,“ sdělil starosta dobrovolných hasičů Rudolf Jelínek, který se hasičstvím střídavě zabývá skoro padesát let.

Po minulém režimu zdědili braňanští hasiči skříňovou Avii a dva agregáty. Okolí Bečova je zaměřeno na zemědělství a dochází k požáru porostů. „S touto technikou jsme se umístit nemohli, proto jsme v roce 2004 zakoupili cisternu Škoda 706,“ řekl Rudolf Jelínek. Nová cisterna se ovšem hasičům nevešla do zbrojnice, proto ji rok poté museli zrekonstruovat. Na přestavbu zbrojnice hasiči získali peníze od obce.

„Díky několika nadšencům se nám „veteránskou“ techniku daří udržet v provozu schopném stavu. Za to bych chtěl poděkovat bratrům Veselým,“ dodal Jelínek. Sbor dobrovolných hasičů má také ve své výbavě polní kuchyň a velký stan, který získal od armády. Své neobvyklé vybavení hasiči využijí při různých slavnostech a kulturních akcích. Hasiči totiž pořádají a účastní se pálení čarodejnic, stavění májky, dětských dnů. Podle starosty je letošní rok mokrý a výjezdů je méně. Za letošní rok vyjeli braňanští k požáru pětkrát.