Sdružení litvínovských dobrovolných hasičů má svou působnost v Hamru. Sbor čítá 36 členů, z toho je 16 lidí ve výjezdové jednotce. Od ledna letošního roku byli hasiči povoláni k pětadvaceti výjezdům.

„Ve většině se jedná o technické výjezdy, ale na jaře jsme hasili porosty,“ řekl Vladislav Peřt ze Sboru dobrovolných hasičů. Řezání stromů nebo čerpání vody tak není pro hasiče výjimkou.

Jelikož má jednotka dobrovolných hasičů ve své výbavě i motorový člun, v lednu hasiči pomáhali i policii České republiky vytáhnout tělo mrtvé ženy z Flájské přehrady. Před sedmi lety dobrovolní hasiči asistovali také u povodní v Terezíně. Za pomoc při povodních hasiči dostali i ocenění od města Mostu. Litvínovští dobrovolní hasiči jsou také spolupořadatelé Valdštejnských slavností.

Pravidelně se členové sboru účastní požárních soutěží. V říjnu jako každoročně jedou bojovat do Jirkova O pohár Járy Suchého. Na svém kontě mají mnoho umístění a dokonce získali i putovní pohár. Do roku 2001 se pravidelně účastnili Krušnohorské ligy.

Ve sdružení nechybí ženy ani mládež. Nyní by ovšem Litvínovští potřebovali pro mládež vedoucího. Litvínovští hasiči se pravidelně jednou za rok scházejí s německými kolegy. „Jeden rok jedeme my do Německa a další zase oni k nám. Letos přijedou němečtí hasiči do Litvínova. Setkání je naplánováno na 19. září,“ dodal Feřt.