Celý program odstartoval již v osm ráno zápasem Seniorligy mezi týmy Mostecké pumpičky a míchačky a Old Bridge. Úřadující mistr Old Bridge navázal na svoji zatím nepříliš vydařenou sezónu a padl 0:4, když nedokázal ani jednou prostřelit skvěle chytajícího Daniela Soldana. V dresu vítězů mířil dvakrát přesně Martin Plhák (2+0) a jednou Petr Fous a Libor Výdurek (oba 1+0).

Pumpičky nastoupily hned poté ke svému druhému zápasu, tentokrát proti Jatkům Matějka. Utkání nakonec skončilo 1:1, když i střelce Jatek přiváděl k zoufalství brankář Soldan. Za Pumpičky přesně mířil Ondřej Kobylák a za Jatka vyrovnával minutu před koncem Roman Hrodek. Střetnutí tak rozhodovaly penalty, v nichž byly úspěšnější Pumpičky a berou tak jeden bonusový bod navíc.

Poté ke svému druhému nedělnímu zápasu nastoupili hráči Old Bridge a to proti týmu TEAM FC AUTO-VaSt (loni FC Záchytka) a šlo tak o reprízu loňského premiérového finále. Do zápasu vstoupili skvěle Old Bridge a v poločase vedli 4:0, aby nakonec ubránili těsnou výhru 4:3 a připsali si letošní první tři body. Za vítěze si hattrick připsal Martin Krupka (3+0), podporovaný hlavně Robertem Babákem (1+1). V barvách poražených odpovídali Jiří Bernhard, Luděk Dostál a Tomáš Veselovský a to vždy po asistencích Jaroslava Dvořáka (0+3).

Následoval střet týmů FC HSG Most a Jatek Matějka. Jatka navázala na dobrý výkon ze svého prvního nedělního zápasu a tentokrát jej již přetavila ve tři body za výhru 3:2. Přesně mířili Tomáš Beran, Roman Hrodek a Pavel Švarc (všichni 1+0). Oba góly poražených vstřelil František Vokáč.

Pátým nedělním zápasem Seniorligy bylo střetnutí FC TEAM AUTO-VaSt a L.K.M. Recycling Souš. V něm byli lepšími hráči L.K.M. Recycling Souš a brali výhru 3:1 po přesných zásazích Ladislava Frička a Janů Scheithauera a Zajačika (všichni 1+0). Za poražené odpovídal Jan Ladomerský.

Program Seniorligy uzavřelo gólově nejplodnější utkání mezi SG Horní Jiřetín a FC HSG Most. To pro sebe v poměru 7:3 získal tým SG Horní Jiřetín a to zejména díky výkonům Pavla Brunclíka (3+1), Petra Lence (1+2) či Radka Smoláka (1+1). Za HSG Most korigovali Jaroslav Pilař (1+1), Hynek Nájemník a František Vokáč (oba 1+0). Gólman poražených, Petr Szkorupa, si tak z neděle odnesl nejvyšší počet obdržených gólů, což ho však jistě nijak netrápí, vzhledem k tomu, že se mu v noci na neděli narodila dcera.

Tabulku Seniorligy zhruba v polovině sezóny ovládá tým Mostecké pumpičky a míchačky před Jatky Matějka a SG Horní Jiřetín. Kuriozitou je postavení obou loňských finalistů, Old Bridge a TEAM FC AUTO-VaSt, kteří jsou oba přikováni na samém chvostu ligové tabulky.

Kanadské bodování soutěže vede Petr Lenc z SG Horní Jiřetín (5+3) před trojicí pětibodových František Vokáč (4+1) z FC HSG Most, David Kozlok (3+2) z SG Horní Jiřetín a Ferenc David (1+4) z FC HSG Most.

Bezprostředně na program ligy starých navázal program Mostecké ligy malé kopané, tedy soutěže pro hráče mladší. Ten otevřelo jasné vítězství Jablíček Chomutov nad Avengers Most v poměru 8:2. Úřadovali Martin Boček (3+2), Rostislav Šebek (1+4) či Albert Koštůr (1+2). Oba góly poražených vstřelil David Berki a to vždy po asistencích Johnyho Žáka.

Jablíčka se příliš nezdržovala ani se svým druhým nedělním soupeřem a proOFFICE vyprovodila ze hřiště jednoznačně 10:0. Za hodinu a půl malého fotbalu tak rozdala 18 gólů, sebrala šest bodů a zase mohla odjet směr Chomutov. Tuto jejich druhou výhru dirigoval Martin Boček (3+2) doplňovaný Tomášem Banovičem (2+2), Albertem Koštůrem (1+2) či Stanislavem Levým a Lukášem Svobodou (oba 2+1).

Ke svému druhému nedělnímu zápasu pak nastoupili Avengers Most, tentokrát proti Kataláncům Most a i těm podlehli ve stejném poměru jako Jablíčkům, tedy 2:8. Vítěze táhl Antonín Fišer (3+2), k němuž se připojili Michal Broskovics (0+3), či Miroslav Pšenička a Patrik Šlégr (oba 2+0). Za poražené opět vynikal David Berki (1+1) doplněný Radkem Gutwaldem (1+0).

V lepším světle se ve svém druhém nedělním vystoupení předvedli proOFFICE, kteří dokázali porazit, dlužno podotknout že dosti oslabené, GMS Most a to v poměru 4:3. O góly vítězů se podělili Vojtěch Benda, Jaroslav Hrvol, Tomáš Průša a Jan Rokoš (všichni 1+0). Gól Tomáše Průši byl jediným nedělním gólem, který vstřelil gólman. Za poražené odpovídali Jiří Mentlík (1+1) a David Gábel a Michal Pilař (oba 1+0).

Katalánci Most si v neděli připsali i druhou výhru, tentokrát 4:0 s Inseminátors FC. Nejproduktivnějšími hráči v černých dresech byli Lukáš Čábelka a Miroslav Pšenička (oba 1+1).

V druhém svém nedělním pokusu již byl tým GMS Most úspěšný a bral tři body za výhru 5:2 nad týmem Litvínoff. Jednoznačnými tahouny ofenzivy vítězů byli Jan Pyskatý (3+0) a Vladimír Wagner (2+2). Oba góly poražených nesou podpis Petra Stejskala (1+1) doplněného Lukášem Tokárem (1+0).

Inseminátors FC padli i ve svém druhém nedělním vystoupení, tentokrát s Gamblers Most 0:6 a jejich střelci si tak za v součtu devadesát minut nedokázali připsat ani jeden zásah. V pohodě hrající Gamblery táhl po dlouhé době se navrátivší Ladislav Kešner (4+0) doplňovaný Vladimírem Pátkem (1+2) či Davidem Mackem (1+1).

V malém fotbale magické nuly dosáhl i brankář v dalším zápase, tentokrát Michal Maršálek v barvách Švejka proti mužstvu Litvínoff. Švejk bral výhru 7:0 po útočném představení Jiřího Ročenoviče (4+0), podporovaného Zdeňkem Turečkem (0+3) či Pavlem Vávrou (1+1). Dobře hrající a urputně bojující nováček Litvínoff tak na své premiérové body stále čeká.

Reprízu loňského finále neměla na programu pouze Seniorliga Most, ale i soutěž mladých. V předposledním utkání dne na sebe narazili Gamblers Most a Atlético Most. Atlético sice dorazilo ve velmi dobrém složení, ale bez jediného hráče na střídání a dobře hrající Gambleři toho dokázali využít. Výhru v poměru 4:2 zařídili Ondřej Mentlík (1+1), Denis Ďurčo, Jaroslav Horský a Martin Tancoš (všichni 1+0). Za poražené přesně mířili Adam Koudelka (1+1) a Marek Šváb (1+0).

Nedělní program uzavřelo vyrovnané střetnutí mezi Švejkem a Atléticem Most. V něm sice Atlético diktovalo tempo hry a mělo vysoké procento držení míče, ale fotbal, jak známo, se hraje na góly a v jejich střílení byl lepší brejky proměňující Švejk, který šel do vedení již 3:0, aby nakonec sice Atlético korigovalo na 3:2, ale jeho závěrečný tlak již přišel pozdě. Za Švejka přesně pálili Michal Prokop, Jiří Ročenovič a Jakub Zaspal (všichni 1+0). Za Atlético se prosadili ověřený ofenzivní tahoun Adam Koudelka (1+1) a Daniel Kasal (1+0).

Ligovou tabulku vede neporažená dvojice Jablíčka Chomutov a Gamblers Most před o tři body zaostávajícím Švejkem.

Kanadské bodování okupuje nestárnoucí Martin Boček (16+12) z Jablíček Chomutov z velké dálky následovaný Rostislavem Šebkem (7+10) rovněž z Jablíček a Davidem Mackem (6+9) z Gamblers Most.

Hektický program letošní jarní polosezóny bude pokračovat 19. května a jednoznačnou ozdobou bude střet Jablíček Chomutov a Gamblers Most, z nichž někdo ztratí první letošní body.

Aleš Janeček