Zimní přestávku Superligy stráví Most na třetím místě

Most - Most přivítal tuto neděli od 13:00 na svém domácím hřišti v rámci posledního podzimního zápasu Superligy malého fotbalu Prahu a právě toto střetnutí rozhodlo o tom, že Most stráví zimní přestávku soutěže na třetím místě. Vývoj v tabulce sice nahrával možnosti, strávit toto období v čele superligového pelotonu, ale to by musel Most Prahu porazit. To Most nedokázal ani v jednom z dosavadních čtyř vzájemných superligových střetnutí a bohužel tato nelichotivá statistika platí i po tomto pátém pokusu.

27.11.2017

Pražský mistr světa v malém fotbale, František Hakl, odhlavičkovává míč před dotírajícím Ezequielem Rosendem z Mostu.Foto: Mostecká liga malé kopané

Mostečtí, vědomi si důležitosti zápasu, nominovali silnou sestavu - Šlégr Václav - brankář, Boček Martin "C", Černý Jakub, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Nobst Dominik, Pátek Vladimír, Popelka Vít, Prokop Michal, Pyskatý Jan a Rosendo Ezequiel.

Rovněž Praha dorazila do Mostu ve velmi silném složení včetně čtyř mistrů světa - Bellada Jaroslav - brankář, Hakl František, Kodr Ondřej, Kraus Adam, Mařík Stanislav "C", Pozníček David, Salák Michal, Slánský Pavel, Sodoma Jiří, Šultes Pavel a Tvrzník Břetislav.

Zápas začal tak, jak se pro Most stává nepěknou tradicí, tedy góly do mostecké svatyně. Hned po půl minutě zápasu skóroval pohotovou střelou Michal Salák po přistrčení Stanislava Maříka. V sedmé minutě to bylo již 2:0 pro hosty po gólu Ondřeje Kodra, kterého do úniku vyslal Michal Salák. Stejně jako si mostečtí zvykli inkasovat vždy jako první, zvykli si také na to, že umí zápasy otáčet. V sedmnácté minutě zápasu rozehráli nakrátko roh a nastřelení Daniela Kasala si srazil do vlastní branky jeden z pražských obránců. O dvě minuty později to již bylo 2:2, když přistrčení Víta Popelky využil Martin Boček, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Na tomto stavu nic nezměnila ani mostecká pětiminutová přesilovka v závěru první půle po červené kartě pro pražského Pavla Šultese a poločasovou přestávku tak oba týmy trávily za nerozhodného stavu 2:2.

Ve třetí minutě druhého poločasu to byl naopak Most, kdo překlopil vedení na svou stranu. Krásnou střelou se prezentoval Dominik Nobst po nahrávce Víta Popelky. A hned o dvě minuty bylo na mostecké střídačce ještě veseleji, když zužitkoval skvělou přihrávku Daniela Kasala Jan Pyskatý.

V tu chvíli již mostečtí vedli 4:2 a s Prahou to v tu chvíli vypadalo všelijak. Právě v této fázi zápasu se ale ukázala jak její velká síla, tak možná menší taktická vyspělost mosteckého mladého výběru. Místo důsledného bránění a kouskování hry pokračovali domácí dále v otevřené partii a Praha dokázala mistrně trestat. Nejprve snížil ve třicátésedmé minutě zápasu Michal Salák poté, co připravil o míč mosteckou obranu a byl to opět tento český reprezentant a mistr světa, kdo ukázal o pět minut později skvělou techniku a pohotovost, když zpracoval ze vzduchu těžkou přihrávku Jiřího Sodomy a bez dopadu míče na zem propálil mosteckého gólmana – 4:4. Tento nerozhodný stav platil až do padesátsedmé minuty, kdy mosteckou obranu potrestalo po brejku opět duo nahrávající Jiří Sodoma a skórující Michal Salák. Byl to tak paradoxně právě tento hráč, který figuruje paralelně jak na soupisce jednoho z týmů pražské Hanspaulské ligy, tak mosteckých Gamblers Most, kdo Most zničil čtyřmi zásahy a jednou asistencí.

Konečný výsledek 5:4 pro hosty z Prahy rozhodl o tom, že zimní přestávku Superligy stráví Praha se stejným počtem bodů o skóre druhá za prvním Blanenskem a Most přezimuje s jednobodovým odstupem za touto dvojicí na třetí pozici. O ohlédnutí za zápasem, případně celým mosteckým superligovým podzimem jsme požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.

„Viděli jsme velmi vyrovnané utkání, které mělo jak nesmírně kvalitní fáze, tak úseky, které moc krásy nepobraly a byly spíše o bojovnosti a urputnosti, o čemž ostatně svědčí pět žlutých a jedna červená karta,“ zahájil Benda své hodnocení.

„Je sice pozitivní, že jsme opět dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání, tak jako v letošní sezóně několikrát, ale dnes nám to bohužel k ničemu nebylo. Za stavu 4:2 pro nás jsme měli změnit rytmus hry a více se zaměřit na obranu, než se dále hnát za dalšími góly. Je velkou škodou, že jsme nedokázali tento nadějný výsledek udržet a Prahu doma porazit. Z pěti vzájemných utkání jsme Praze pětkrát o gól podlehli a tento soupeř tak i nadále zůstává naší největší výzvou,“ doplnil zklamaně Benda.

„Superligový podzim tak uzavíráme se třemi porážkami a čtyřmi vítězstvími, což není úplně špatné. Horší je, že hned dva zápasy jsme ztratili doma. Toto musíme do jara bezpodmínečně vylepšit, neboť zejména o domácí hřiště se musíme více opřít, chceme-li pomýšlet na medailové pozice,“ uzavřel Benda krátkým ohlédnutím za mosteckým podzimem.

Most tak přezimuje na třetí pozici Superligy malého fotbalu a jeho ambice zůstávají pro jarní část ty nejvyšší.

Aleš Janeček

Autor: Redakce

27.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 12 200 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/-ka do výroby gyrosu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: kuchař/-ka do výroby gyrosu, Požadujeme: praxe 2 roky ve výrobě gyrosu., Prac. doba:noční provoz, PO-ČT od 10.00-24.00hod., PÁ: 10.00-03.00hod., SO: 12.00-03.00hod., NE: 12.00-22.00hod., Místo výkonu: tř. Budovatelů č.p. 2957/108 Most a Lipová 819, Most.. Pracoviště: Hussein khalil-2, tř. Budovatelů, č.p. 2957, 434 01 Most 1. Informace: Hussein Khalil, +420 773 178 595. Výroba - Výroba Vedoucí provozu v ostatních zařízeních 20 000 Kč Vedoucí provozu v ostatních zařízeních VEDOUCÍ PROVOZU / ASISTENT/-KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VEDOUCÍ PROVOZU / ASISTENT/-KA, Požadujeme: znalost práce na PC, časovou flexibilitu, dochvilnost, zodpovědnost, loajalitu, profesionální vystupování, profesní životopis, fotografie výhdou, ŘP sk. B výhodou, Nabízíme: HPP na plný úvazek, služební telefon, školení řidičů, příjemný kolektiv, osobní ohodnocení, Náplň práce: vedení týmu cca 25ti zaměstnanců, příjem objednávek, plánování výroby, zastupování na úřadech, HLÁSIT SE: Kubát Ivan, tel.: 776 118 544, e-mail: kubat.ivan@centrum.cz, osobně na asdrese ČSA 1292, Most Ne - Čt 7:00 - 14:00hod.. Pracoviště: Ivan kubát - 1, Čsl. armády, č.p. 1292, 434 01 Most 1. Informace: Ivan Kubát, +420 776 118 544. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 16 500 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KUCHAŘ/-KA, Požadujeme teoretickou a praktickou znalost přípravy pokrmů tradiční čínské kuchyně, čínský jazyk vítán., HLÁSIT SE: WU Yana, tel.: 722671598 volat Po - Pá 14:00 - 18:00hod., osobně po telefonické domluvě (zaměstnavatel mluví česky). Pracoviště: Wu ya xing s.r.o.-most, Velebudická, č.p. 3270, 434 01 Most 1. Informace: Yana WU, +420 722 671 598. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 25 000 Kč Pomocní montážní dělníci MONTÁŽNÍ TECHNIK. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MONTÁŽNÍ TECHNIK, POŽADUJEME:, - ŘP sk. B, - šikovnost, - spolehlivost (pracovník bude vybírat hotovost), Pracovník bude chodit po bytech a rodinných domech a bude pracovat s vrtačkou, jedná se o práci v terénu., HLÁSIT SE: Trochta Jiří, tel.: 602403559, e-mail: j.trochta@volny.cz, osobně po telefonické domluvě.. Pracoviště: Jiří trochta, Nad Benediktem, č.p. 3252, 434 01 Most 1. Informace: Jiří Trochta, +420 602 403 559.

Mostečtí lvi budou bojovat o sedmou výhru v řadě a také o první místo v tabulce.

Sobotní hokejové lahůdky: Litvínov hostí Spartu, Lvi hrají o první flek

Osmiletý Tobias Student se usmívá s poháry před litvínovským plaveckým bazénem. Má důvod, vyhrál oba své závody.

Nejmladší byl nejlepší! Mostecký Tobias Student si vyplaval dvě zlata

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.