Měl to být přeslavný triumf. Po něm by mostečtí fotbalisté snadněji docupitali k záchraně v lize. Jenže všechno je jinak. V utkání sezony Severočeši nevyzráli doma na Bohemians 1905, prohráli 2:4 a klesli na poslední místo tabulky.

Most by si tři body zasloužil, ve 2:1, ale štěstí se k němu otočilo v bláznivém utkání zády. "Bohemka vystřelila čtyřikrát na bránu a dala čtyři góly," povzdechl si kouč Robert Žák.

Začátek jakoby naznačil, že paní Štěstěna fandí klokanům - od 9. minuty vedli hosté po kuriózním vlastenci Webstera. "Od mého stehna se míč odrazil k Byronovi, který smolným odkopem trefil gólmana a míč se odrazil do brány," okomentoval nešťastný okamžik Jiří Studík.

Anglický stoper chybu napravil, když ho ve 31. minutě trefil míč do nohy a tentokrát už doputoval do správné sítě. Do poločasu zařídil zvrat Trubila. Do vedení šli Mostečtí po právu. "Když jsme v poločase vedli, věřil jsem, že vyhrajeme," prozradil Vitali Trubila.

Pražené byli kyselí a nikdo by si na ně už nevsadil. Do hry je ale vrátil další vlastní gól. Kotyzův centr se zakroutil na tyč a odražený míč si padající Švenger srazil za brankovou čáru. "Takové góly nemůžeme dostávat," kroutil hlavou Žák.

Remíza toho moc neřešila, a tak se hrálo na vítězství. V 79. minutě přišel na hřiště Slezák a nechytatelnou bombou přiblížil Bohemians záchranu. "Balon jsem trefil nádherně, jsou to zlaté body. Teď už to máme částečně ve svých rukách," smál se autor vítězné trefy a v ruce se mazlil se soškou Českého lva, kterou klokanům půjčil pro štěstí herec a věrný fanda Ivan Trojan. "Díky, Ivane. Štěstí bylo konečně na naší straně," děkoval Dalibor Slezák. Jeho tým opustil pásmo sestupu.

Mosteckou zkázu dokonal v 92. min. Ordoš, když předtím nastřelil tyč Pešír. "Je to důležité vítězství, ale ještě nás čeká pět důležitých utkání," ví trenér Bohemians Michal Zach.

Zdrcení Mostečané, kteří mají stejný počet bodů jako Kladno a na Pražany ztrácejí bod, nepropadávají panice. "Ještě není konec, budeme bojovat," slibuje Trubila.