Žatec nebo Souš? Tým, který v předposledním kole fotbalového krajského přeboru ve vzájemném souboji vyhraje, bude hodně blízko konečnému prvnímu místu a jistotě postupu do divize.

Zápas roku, přímý souboj o vysněnou vyšší soutěž, začíná v Žatci už v neděli v 17.00 hodin.

Slavoj Žatec, ještě do minulého kola lídr tabulky, si svou situaci značně zkomplikoval mdlým výkonem a prohrou 0:2 v sousedních Blšanech.
Tam Žateckým chyběl ve středu zálohy zkušený Zdeněk Svoboda a hráči Slavoje bez něj nedokázali tvořit.

Aktuálně tak Žatec, jenž měl stejně bodů jako Souš, ale lepší skore, ztrácí na svého rivala tři body, protože Souš uspěla v Chomutově.

Proti Souši, v přímém duelu o postup, se ale snad žatečtí hráči budou chtít omluvit svým příznivcům, kterých do Blšan přijela celá řada, za slabý výkon a o první místo v tabulce pořádně zabojují. Souš ale bude soupeřem hodně houževnatým. Vždyť na jaře třináctkrát za sebou neprohrála.

Její funkcionáři jasně deklarují chuť postoupit do vyšší soutěže, stejně jako Žatec, fanoušci fotbalu se tak mohou těšit na dramatickou podívanou.
A jak si vedla obě mužstva v minulých kolech?

Slavoj, jak už jsme připomínali, prohrál v regionálním derby s Chmelaři z Blšan 0:2, předtím deklasoval poslední Modrou 7:1 a vyhrál v Lounech 2:1. V pětadvacátém kole podlehl Litoměřicím doma 0:1.

Naopak Souš nezaváhala. V minulém kole porazila třetí Chomutov 3:1, na vysokou výhru Žatce reagovala stejnou mincí, vítězstvím 6:1 na půdě Štětí.
V šestadvacátém kole porazila Horní Jiřetín 2:1 a v pětadvacátém Krupku 3:1.

Na podzim se oba týmy rozešly se ziskem jednoho bodu za remízu 1:1, když po prvním poločase v Souši vedl Žatec 1:0.

Po vzájemném souboji čeká na oba týmy už jen jediný zápas v krajském přeboru v letošní sezoně, ve třicátém kole zajíždí Slavoj Žatec na půdu prozatím sedmých Neštěmic, Souš se doma utká s týmem čtvrtých Loun, který se na jaře střelecky trápí a naposledy jen remizoval s Modrou.

hd, vev