„V poháru se na vás mančafty z nižších soutěží vyhecují. Věděli jsme, že na nás vlítnou od první minuty, že do toho půjdou. My jsme hráli bez agresivity, nebyli u balonu, počínali jsme si komplikovaně a sami se dostali pod tlak. Pokud se nezlepšíme, nastanou problémy,“ řekl po bezbrankové remíze a výhře až na penalty mostecký kouč Robert Žák. Jinak však v jeho mysli převládají pozitivní myšlenky.

Co můžeme od Mostu ve druhé lize čekat?

Z poháru si musíme vzít ponaučení a hrát důstojnou roli. To je jasné. Já chci hrát útočně, agresivně, dávat šanci mladým klukům. Musíme chytnout začátek sezony.

Nemáte po výkonu v Litvínově strach?

Ano, viděl jsem spoustu nedostatků a sami jsme asi čekali, že soupeře prohrajeme. Ale byli tam i dobré věci. Třeba výkon brankáře Palečka, který se nebál do balonů chodit, působil jistě.

Už máte představu o sestavě?

Budeme vycházet z pohárové sestavy, která tady nastoupila. Vedle toho mám k dispozici ještě Da Silvu. Zatím jen individuálně trénuje obránce Hainault. Byl bych rád, kdyby zůstal. Důrazné hráče potřebuji. Zatím jsem se s ním moc nebavil, často běhal po doktorech.

Řada zkušených váš tým ale opustila. Nejste zklamaný?

Zklamaný jsem z toho, že jsme neudrželi ligu. Ti hráči, kteří zde byli, nejvyšší soutěž zachránit měli. Za každou cenu. A my jsme ligu prošustrovali ve dvou zápasech. Od sestupu se všechno odvíjí…

Dostal jste od vedení klubu nějaký konkrétní úkol?

Ne, ne, ne. Kádr se vyvíjí, nejsme v jednoduché situaci. Je tady třináct nových lidí, kteří návyky zatím vstřebávají. Nemohou si to strkat jako Verbíř s Doležalem, kteří spolu hrají pět let. Když přidáme vůli a navážeme na výkony ze zápasů proti Jihlavě, Kladnu či Plzni, nemám strach. Ale v téhle fázi musíme kádr i klub stabilizovat.

Domácí utkání budete hrát v pátek. Co vy na to?

Pro mě je to solidní. O víkendu chodí lidi na ligu, tak nám v podstatě ani nic jiného nezbývalo. Spousta kluků pak může jít v sobotu a v neděli hrát za dorost nebo juniorku. A to je fajn.