Na první body z venku si fotbalisté FK Baník Most musí ještě počkat. O víkendu bodovat ve Znojmě nedokázali. Padli tam těsně Pacandovým gólem 0:1.
„Hráčům jsem po zápase v šatně řekl, že je potřeba dívat se před sebe, na další zápas. V týdnu se podíváme na video a ukážeme si chyby, kterých jsme se dopustili. Musíme se z nich poučit,“ řekl po utkání hlavní kouč mosteckého Baníku Michal Zach.

Podle něj si hosté měli z jižní Moravy odvést minimálně bod. Zároveň ale kouč viděl ve hře svého mužstva i plno nedostatků, na kterých bude potřeba pracovat.

„V první půli jsme se nemohli dostat k naší hře. Brzy jsme ztráceli míče, nedařilo se nám déle kombinovat, abychom si mohli vytvořit převahu,“ viděl Zach.
Do druhého dějství hosté nastupovali s tím, že zvýší aktivitu a dostanou Znojmo pod tlak. Jenže Pacanda dvacet vteřin po rozehrání zůstal za mosteckými stopery a poslal míč do sítě.

„Byla to pro nás rána. Přesto jsme mohli minimálně vyrovnat. Měli jsme tam několik dobře rozjetých akcí, které jsme měli vyřešit lépe a dotáhnout je do gólu. To se nepodařilo a proto jsme prohráli,“ štvalo Zacha.

Především prý ale mladý kádr musí pracovat na trpělivosti a držení míče.

„Fotbal hrát umíme, máme kvalitu, ale chybí nám rozvaha, trpělivost ve hře. Zbrkle řešíme situace, z toho jsou ztráty a ty nás stojí spoustu sil. Tohle zlepšit, to vnímám jako největší úkol, který teď máme před sebou. Chce to čas,“ ví mostecký kouč.

V dalším, pořadí už třetím kole, druhé ligy budou hrát Severočeši na domácím trávníku stadionu Josefa Masopusta. V neděli od 17.00 hodin hostí Čáslav.

(mch, vev)