Tři zápasy už čekají na body fotbalisté mosteckého Baníku. V uplynulém severočeském derby s exligovým Ústím Most pro výhru nedošel. Na půdě favorita padl 2:4.
„Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, ale nezačali jsme špatně a od prvních minut jsme se snažili kombinovat. Pak jsme se ale zbytečnými ztrátami dostali pod tlak, přišly gólové situace a Ústí nám vstřelilo první branku. Za stavu 0:3 jsme se ještě díky dvěma rychlým gólům vrátili zpátky do hry, ale za minutu bylo zase všechno jinak. Jiskřička naděje na úspěch v utkání hned zhasla. Nedokázali jsme vyřešit kritické momenty před vlastní bránou a proto jsme prohráli,“ hodnotil střetnutí mostecký trenér Michal Zach.

Co ještě Michal Zach řekl:

K INKASOVANÝM GÓLŮM:
Samozřejmě není dobré dostat patnáct gólů za tři zápasy. S klukama pracujeme každý den, po každém zápase to řešíme. Ústí je ale zkušenostmi úplně někde jinde. Naši kluci se druhou ligu teprve učí hrát. Mladí kluci můžou mít talent, ale zkušenosti získají jedině v takovýchto zápasech. Tak to prostě je.

K PŘÍŠTÍMU UTKÁNÍ:
Máme šest bodů, musíme se dobře připravit na utkání s Varnsdorfem, které nás čeká příští víkend, abychom ho zvládli.

K BOJI O ZÁCHRANU:
Věřím, že to zvládneme. Jsou momenty, ve kterých vidíte, že ti kluci fotbal hrát umí. Pak je ale řada věcí, které musíme zlepšit. Musíme se dobře připravit na další zápas a pokud možno dělat co nejméně takových chyb.

KE ZMĚNÁM V KÁDRU:
Musíme si s vedením klubu sednout a pobavit se o tom, co a jak dál.. Soutěž jsme začali slušně, doma jsme dvakrát vyhráli. Pak jsme měli porazit i Třinec, ale bohužel jsme zase udělali zbytečné chyby. To je pořád dokola.