Posledním domácím soupeřem Mostu bude na hřišti 11. ZŠ Most v neděli 9.6.2019 od 14:00 superligový nováček Plzeň. Ta se ve svém prvním ročníku v této celostátní soutěži malého fotbalu zatím teprve rozkoukává a s bilancí čtyři výhry, jedenáct porážek je aktuálně na sedmé pozici s osmibodovým odstupem za průběžně pátým Mostem.

Shodou okolností mají oba týmy jako svůj nejčerstvější superligový zážitek zápas s Příbramí. Zatímco Most dokázal na její půdě zvítězit 7:5, Plzeň naopak se stejným soupeřem padla doma jednoznačně 0:5.

Toto porovnání by mohlo jasně vyznívat pro mostecké, ale Severočeši se nechtějí nechat tímto srovnáním ukolébat a k zápasu chtějí přistoupit maximálně zodpovědně a koncentrovaně. Tomu odpovídá i nominovaná sestava. Ta by měla opět kopírovat složení, které v tomto ročníku vykrystalizovalo a v mnoha těžkých zápasech prokázalo svou kvalitu.

Most by v případě zisku tří bodů stále atakoval konečnou čtvrtou pozici v ročníku a skončil by tak v té lepší části superligového pelotonu.

O výhled před zápasem i pár slov k jím nominované sestavě jsme tradičně požádali mosteckého trenéra, Vojtěcha Bendu.

„Musím říct, že tentokrát jsem s potvrzenou sestavou velmi spokojený. Vlastně se toto složení téměř blíží ideálu a to jak co do fotbalových schopností, tak co do vůle spolupodílet se s námi dlouhodobě na superligovém projektu. Všichni kluci jsou součástí týmu delší čas, vyráží i k těm nejvzdálenějším soupeřům a není třeba je k utkáním přemlouvat,“ zahájil spokojeně Benda.

„Samozřejmě že takto stabilizovaný kádr se v čase projevuje také na zlepšené souhře kluků, automatismech a koneckonců i na atmosféře v kabině a při výjezdech. Pokud jde o samotné utkání s Plzní, tak tím, že jde o nováčka, je samozřejmě představa o její hře či jejích nejlepších hráčích zatím poměrně malá. Vždyť s Plzní za sebou máme teprve jedno vzájemné utkání,“ připomněl Benda podzimní mosteckou výhru 8:2 v Plzni.

„Každopádně věřím svému týmu, věřím jeho kvalitě a způsobu hry, který hrajeme a proto v neděli očekávám výhru a tři body,“ uzavřel rezolutně mostecký trenér.

Přijďte se v neděli od dvou hodin odpoledne rozloučit na hřiště 11. ZŠ Most s letošní sezónou Superligy malého fotbalu a podpořit mostecké hráče.

Aleš Janeček