Hned v první možný hrací termín vstoupí do sezóny i mostecký výběr a to domácím zápasem proti Pardubicím. S těmi má dlouhodobě zcela vyrovnanou bilanci čtyř výher a čtyř porážek. Tato bilance je vyrovnaná i v poměru výher doma venku, když oba týmy dokázaly dvakrát vyloupit hřiště soupeře a stejně tak dvakrát padnout doma. Hledat tak favorita nadcházejícího nedělního zápasu není vůbec snadné.

Mostečtí však vnímají, jak důležitý je úspěšný vstup do nové sezóny a do utkání budou vysílat silnou sestavu plnou jmen, která Most táhla za konečným čtvrtým místem posledního ročníku. V červnu skončenou čtvrtou sezónu Superligy lze brát z pohledu Mostu jako úspěšnou, neboť se v devítičlenném superligovém pelotonu umístil v první polovině a nechal za sebou řadu silných soupeřů, jako jsou Jihlava, či právě jeho nedělní soupeř Pardubice.

O výhled směrem k nedělnímu zápasu i k celé sezóně jsme tradičně požádali mosteckého lodivoda Vojtěcha Bendu.

„Víme, že nás opět čeká těžká sezóna. Jednotlivé výběry se stále zlepšují a jejich sestavy konsolidují. Proto se utkáváme se stále silnějšími soupeři a někoho výrazně přehrát, se stává stále výjimečněji. Naopak jednotlivá utkání často rozhodují maličkosti, jedna dvě chyby, drobné zaváhání, či naopak povedená útočná akce,“ zahájil Benda výhledem do sezóny 2019/2020.

„Vstup do ročníku zrovna s Pardubicemi určitě nebude lehký. Myslím, že i my i oni bychom si dokázali pro start představit přijatelnějšího soupeře, ale los rozhodl takto. Nezbývá nám, než podat dobrý výkon a doufat, že to bude stačit na tři body, abychom se odrazili k dobré sezóně vrcholící boji o medaile,“ zhodnotil Benda blížící se zápas.

Každopádně tuto neděli od dvou hodin odpoledne bude hřiště 11. ZŠ opět svědkem špičkového malého fotbalu, k jehož sledování jsou všichni mostečtí příznivci a fanoušci srdečně zváni.

Aleš Janeček