Sledujete fotbal? I ten na divizní úrovni? Jste fanouškem některého z regionálních týmů? Chomutova, Mostu či Litvínova? Pak samozřejmě víte, že jak FC Chomutov, tak FK SIAD Most B již dohráli soutěž a bez problémů v ní budou pokračovat i v příští sezóně.

Úplně jiné starosti má Litvínov. Ten si samozřejmě už dávno zkomplikoval život a nyní sklízí to co zasel hned od začátku soutěže. V jaké je tedy situaci? Patří mu třetí příčka od konce tabulky, a to s třiceti čtyřmi body. Kdo je v jeho okolí? Komu hrozí sestup? Libiš a Hazlob už mají sestup jasný. Nyní se jedná o Litvínov, Brozany a Sokolov B.

FK Litvínov je na tom nejhůře. Má totiž na výše uvedené týmy dva body ztrátu. „My musíme vyhrát. Jen to nás může nechat v boji o záchranu soutěže,“ začal s hodnocením předpokladů a možného trenér Litvínova Vratislav Havlík.

„Nejdříve k soupeřům o záchranný boj. Brozany hrají s Hazlovem. Problém u Hazlova je ten, že na tréninky chodí málo hráčů, a tak mají hodně špatný druhý poločas. Věřím, že zápas s Brozany nevypustí, ale přesto jim moc šancí na výhru nedávám. Sokolov B nastoupí proti Měcholupům. Tam je to hodně neviditelné. Sokolov totiž mohou, a nejspíše to tak i bude, posílit hráči z druhé ligy, aby měli jistotu, že nebudou v pásmu sestupu. Tenhle zápas je strašně těžké odhadnout, takže to musíme nechat osudu,“ pokračoval Havlík.

„Náš zápas s Jirnama? Musíme vyhrát. Jirny postupují do ČFL a mohou zápas malinko vypustit, nebo mohou hrát jen pro radost a tak uvolněně, že si třeba ani neškrtneme. Je tam mnoho výborných hráčů. Když získají míč, strašně těžko se jim bere. Musím přiznat, že pro poslední kolo máme nejtěžší možný los,“ zhodnotil Vratislav Havlík.

Litvínov tedy musí vyhrát, aby měl 37 bodů. A musí doufat, že jeho soupeři buď prohrají, nebo budou remizovat. Pokud se tyto tři týmy sejdou na 37 bodech. Pak černého Petra vyfasují Brozany. Ty totiž mají nejhorší poměr vzájemných zápasů.

Připomeňme ještě, že sestupují tři nejhorší týmy divize sk. B a jeden z rozhodujících zápasů FK Litvínov vs Jirny začíná v neděli 15. června od 17.00 na letním stadionu v Litvínově.