Program zahájilo střetnutí mezi proOFFICE a Švejkem. Tento zápas týmů na hraně postupu do play-off pro sebe jasně získal Švejk v poměru 12:1. Nejvýrazněji svému týmu pomohl Pavel Vávra (2+5) doplňovaný hlavně dvojicí Zdeněk Kušnír (3+1) a Petr Vokurka (2+2). Čestný úspěch proOFFICE zaznamenal Martin Janata.

Po této výhře zaznamenal Švejk ve svém dalším utkání naopak vysokou porážku s týmem Inseminátors FC a to v poměru 4:11. Nejničivější zbraní vítězů byl tradičně Martin Boček (3+3). K němu se téměř totožným zápisem připojil Saša Lokes (2+3). Prapor poražených drželi zejména dvoubodoví Pavel Vávra (2+0) a Zdeněk Kušnír (1+1).

Inseminátors FC dokázali ve tři body přetavit i svůj druhý zápas, když porazili Avengers Most výsledkem 5:3. Svou normu hattricku na zápas si splnil Martin Boček (3+0) podporovaný dvobodovými Zdeňkem Kopasem a Dominikem Onuščákem (oba 1+1). Za Avengers po dvou kanadských bodech brali Jakub Zaspal (2+0) a Radek Sedlecký (0+2).

Avengers Most dokázali vstřelit tři góly i ve svém druhém nedělním vystoupení, ale ani tentokrát jim to na výhru nestačilo. Jejich soupeř Gamblers Most, v neděli ve velmi silné sestavě, je přehrál vysoko 11:3, když jejich ofenzivu táhl především Václav Štípek (5+2). Důrazně pak do ligy vpadla také nová posila Gamblerů, Vít Koláček (3+4). Tři kanadské body bral jeho spoluhráč Martin Hlaváček (1+2). Všechny góly poražených kompletně obstarala trojice Dušan Tesařík (2+0), David Berki (1+1) a Jakub Zaspal (0+2).

Následoval vrchol nedělního programu, nesmírně prestižní utkání mezi Gamblers Most a Atlético Most. V neděli mimořádně silným Gamblerům se postavila neméně hvězdná sestava Atlética a na kvalitě předváděné hry to bylo znát. Kuriózní na tomto utkání byl fakt, že ani jeden z týmů nemohl využít svých brankářských jedniček (Ondřej Bíro – Gamblers a Václav Šlégr – Atlético) a oba týmy tak byly nuceny sáhnout k alternaci. V té si překvapivě dobře vedl zejména Michal Macháček v bráně Gamblerů, který dokázal hrát velmi dobře „Bírostyl“ a svou družinu podporovat z pozice spíše šestého hráče, než klasického gólmana. Nabuzené Atlético sice dokázalo jít do vedení 2:0 a ještě 3:1, ale právě v druhé fázi zápasu, kdy měly začít Gamblerům hrajícím druhý zápas docházet síly, se utkání zlomilo naopak ve prospěch Gamblerů. Ti nakonec dokázali zvítězit v poměru 4:3 a byli tak po Inseminátors FC druhým týmem, který tuto „superneděli“ dokázal přetavit v šest bodů. Vítěze táhla trojice dvobodových Václav Štípek (2+0) a Martin Hlaváček a Vít Koláček (oba 1+1). Za poražené pálili přesně dvakrát Svatopluk Boušek a jednou kapitán Adam Koudelka.

Zklamané Atlético mělo jen pár minut na otřepání se z této porážky a již před nimi stála další přetěžká výzva v podobě týmu Katalánci Most. Ti dokázali naplno využít šoku Atlética a rovněž oni získali skalp úřadujících mistrů tentokrát v poměru 4:2. Hned po svém přestupu z Avengers Most se ve svém novém působišti uvedl výborně hrající Pavel Exner (3+0) k němuž se střelecky připojil ještě Jakub Schuchardt (1+0). Za Atlético korigovali Jakub Chábera a Matěj Koudelka (oba 1+0).

Stejně jako Atlético, měli těžký dvojboj i Katalánci, kterým se v jejich druhém zápase postavilo GMS Most a to včetně hráče prvoligového 1. FC Slovácko, Stanislava Hofmanna. Tento soupeř byl již na síly Katalánců a ti mu podlehli v opět velmi kvalitním střetnutí v poměru 4:6. Vítěze táhla osvědčená dvojice Petr Bohata (4+0) a Vít Popelka (1+2) doplněná právě Hofmannem (0+3). Za tentokrát poražené Katalánce pálil třikrát Jan Vrba a jednou Antonín Fišer.

Následovala dvě utkání týmu VEM Most a ti na ně rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém. V prvním z nich se postavili právě GMS a tento silný tým si připsal pohodlné vítězství 15:1 po poločase 12:0. Nejvíce kanadských bodů pobrali Vít Popelka (4+3), Jiří Mentlík (1+3) či Stanislav Hofmann (2+1). Čestný úspěch poražených zaznamenal Jan Herák.

Pokud v tomto utkání VEM podlehli vysoko, tak v jejich dalším zápase je čekal již doslova debakl. Jejich vyzyvatel, Jablíčka Chomutov, je zničil v poměru 27:0. Hned sedmnáct kanadských bodů si z tohoto střetnutí odnesl Stanislav Levý (8+9). Další bodové hody pak zápas znamenal hlavně pro Tomáše Banoviče (4+10), Davida Haviara (10+2) či Lukáše Šrouba (2+4).

V posledním zápase neděle se rozjetým Jablíčkům postavili ve svém druhém utkání dne proOFFICE. Byť byl proOFFICE Jablíčkům vyrovnanějším soupeřem i toto střetnutí skončilo jednoznačnou výhrou chomutovských, tentokrát v poměru 10:5. I v tomto zápase vyčníval Stanislav Levý (3+2), který se logicky stal nejproduktivnějším hráčem neděle. Pěti body se mu vyrovnal David Haviar (2+3) a čtyřmi vyčníval ještě Tomáš Kunart (1+3). V týmu poražených brali po dvou kanadských bodech Vojtěch Benda (2+0), Jakub Rameš a Tomáš Zetka (oba 1+1) a Aleš Janeček (0+2). Brankář vítězů, Petr Králík, obdržel za svá dvě utkání pouhých pět gólů, a stal se gólmanem tohoto „superkola“.

Jak si stojí nejlepší?

V čele ligového pelotonu je tak po této neděli trojice Gamblers Most (22 bodů), GMS Most (18 bodů a zápas k dobru) a Katalánci Most (17 bodů a také zápas k dobru).

Tato neděle také výrazně zahýbala s čely individuálních statistik, byť ne zcela. Nejproduktivnějším hráčem soutěže je stále Vít Popelka (13+23) z GMS Most před svým spoluhráčem Petrem Bohatou (23+8). Do nejlepší trojice pak doskočil Martin Boček (15+13) z Inseminátors FC.

Nejlepšími střelci soutěže jsou Petr Bohata (23 přesných zásahů) před Martinem Bočkem (15) a dvojicí čtrnáctigólových Stanislav Levý (Jablíčka Chomutov) a Adam Koudelka (Atlético Most).

Nejlepšími nahrávači ročníku jsou pak aktuálně Vít Popelka (23 asistencí) s velkým náskokem před Tomášem Banovičem (14) z Jablíček Chomutov a dvojicí Martin Boček a David Macko z Gamblers Most (oba 13).

Nejlepším gólmanem ligy je aktuálně Miloslav Aschenbrenner (průměr 3,14 obdrženého gólu na zápas) z týmu Katalánci Most. Za ním pak následují Ondřej Bíro (3,4) z Gamblers Most a Ondřej Murcko (4,14) z GMS Most.

Aleš Janeček